Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 5)
Tonguçlar (Sağ 1)
Bambi Yatak (Sağ 2)
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Tapuda yeni dönem: Tüm sistem sil baştan değişiyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, tapu sahiplerini ilgilendiren yeni bir düzenleme için düğmeye bastı. Düzenlemeyle birlikte sistem baştan sonra değişecek.

18 Kasım 2023 Saat: 19:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.333 kez okunmuştur

Tapuda yeni dönem: Tüm sistem sil baştan değişiyor!
Tapuda yeni dönem: Tüm sistem sil baştan değişiyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, yeni bir uygulama için düğmeye bastı. " Türkiye Tapu" uygulaması, tapu işlemlerini online olarak çözmeyi hedefliyor. Uygulamanın kullanılmaya başlanacağı tarih ise 2024'ün sonu olarak işaret edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu işlemlerinin hızlandırılması amacıyla pek çok çalışma gerçekleştirdi.

Bu çerçevede, yurttaşların her türlü tapu işlemini fiziksel ortama ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirebilmeleri için WebTapu uygulaması devreye alındı.

e-Devlet üzerinden her türlük evrak işlemlerinin de gerçekleştirilebildiği sistemin kullanımı zamanla artarak günlük işlem sayısı 200 bine ulaştı. Uygulama ile Türkiye'nin ve Bakanlık uygulamalarının dijitalleşmesine yeni bir katkı sunulmuş olundu.

Öte yandan tapu işlem süreçlerini kişi ve mekana bağlı kalmadan çözmeyi amaçlayan "Türkiye Tapu" uygulamasının 2024 yılının sonunda devreye alınması planlanıyor.

Uygulamanın hayata geçmesiyle tapu işlem süreçleri de personelin çevrimiçi işlemleriyle çok daha hızlı bir şekilde yapılacak. Tapu satış işlemleri ayrıca 1 Temmuz'dan bu yana noterlikler vasıtasıyla da yapılabiliyor.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑