Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)

Yaşam

Milyonlarca emekliye çifte ödeme gelebilir

Emeklinin Kurban Bayramı ikramiyesinin 3 bin lira olarak netleşmesinin ardından emeklileri heyecanlandıran bir gelişme oldu.

29 Mayıs 2024 Saat: 07:35
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.800 kez okunmuştur

Milyonlarca emekliye çifte ödeme gelebilir
Milyonlarca emekliye çifte ödeme gelebilir

Tüm emeklilere bayram öncesi 3 bin lira ikramiye ödemesi yatırılacak. Diğer taraftan birçok emeklinin maaş tarihinin bayram sonrasına denk gelmesi de endişe yaratmıştı. Bu da emekliler arasında aylıklarının bayram öncesine çekilmesine ilişkin bir beklenti yarattı. Peki emekli maaşları bayram öncesine çekilecek mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan emekli ikramiyelerinin bayramdan önce yatıracağını duyursa da emekli maaşı tarihlerine ilişkin bir açıklama yapmadığı için emekli maaşlarının bayramdan öncesine çekilip çekilmeyeceği konusu gündemdeki yerini koruyor.

Bu yıl Kurban Bayramı başlangıcı 16 Haziran Pazar gününe denk geliyor. Emekli ikramiyeleri ise 10 Haziran'da başlayarak 14 Haziran'a kadar hesaplara yatmış olacak.

Emekliler aylıkları ise tahsisat numarasına göre ayın 17 ile 26'sı arasında yatırılıyor, memur maaşları ayık günü olan 15 Haziran ise arife günü olan Cumartesiye denk geliyor. Aylıkların büyük bölümünün yatırılması bayram sonuna kalıyor.

Milyonlarca emekli maaşlarının bayram öncesine çekilip çekilmeyeceğini merak ederken gazeteci Ersoy Dede, emekli maaşları tarihlerine ilişkin bir paylaşımda bulunarak hükümetin bir sürpriz yaparak emekli ikramiyeleri ile emekli aylıklarını aynı gün yatırabileceğini savundu. Ersoy'un paylaşımı emekliler arasında büyük heyecana neden olurken gözler hükümetten gelecek açıklamaya çevrildi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑