Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Kültür

Kerpe Koyu'nda ulaşılan arkeolojik kalıntılar ziyarete açıldı

Kerpe Koyu'nda su altı kazı çalışmalarında tespit edilen arkeolojik kalıntıların yer aldığı "Karadeniz'in Sessiz Limanı Kalpe Sergisi" açıldı.

12 Haziran 2023 Saat: 14:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.789 kez okunmuştur

Kerpe Koyunda ulaşılan arkeolojik kalıntılar ziyarete açıldı
Kerpe Koyu'nda ulaşılan arkeolojik kalıntılar ziyarete açıldı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının 2022 Kırsal Kalkınma Destek Projesi kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kandıra Belediyesi ortaklığında hayata geçen İMEAK Kocaeli Şube sponsorluğunda yapılan Kerpe Sualtı Arkeopark Projesinin tanıtımı ve “Karadeniz’in Sessiz Limanı Kalpe” sergisinin açılışı Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un katılımıyla yapıldı.

YOĞUN KATILIM
Kocaeli Arkeoloji Müzesi’nde gerçekleşen programa Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır ile Cemil Yaman, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Müzeler Daire Başkanları Bülent Gönültaş ile Zeynep Boz, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, Müze Müdürü Serkan Gedük, Bolu, Sakarya ve Yalova Müze Müdürleri, ilçe belediye temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

KURDELE KESİLDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Müzeler Daire Başkanı Bülent Gönültaş tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı. Ardından söz alan Vali Seddar Yavuz, projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Müze Müdürü Serkan Gedük tarafından slayt eşliğinde projenin sunumu yapıldı. Ardından protokol tarafından kurdele kesilerek serginin açılışı gerçekleşti. Program serginin gezilmesinin ardından sona erdi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑