Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)

Yaşam

Kandıra’dan depremzede çiftçiler için yem yardım kampanyası

Kandıra Belediyesi ve Kandıra Ziraat Odası depremzede çiftçilerin hayvanları için yem yardım kampanyası başlattı ve kepek yüklü ilk yardım tırı Hatay’a gönderildi.

14 Şubat 2023 Saat: 09:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 724 kez okunmuştur

Kandıra’dan depremzede çiftçiler için yem yardım kampanyası
Kandıra’dan depremzede çiftçiler için yem yardım kampanyası

Kandıra Belediyesi ve Kandıra Ziraat Odası koordinasyonunda deprem bölgesinde bulunan hayvanların yem ihtiyacını gidermek için ilçede yardım kampanyası başlatıldı. Düzenlenen yem yardım kampanyası kapsamında 600 çuval kepek yüklü ilk tır Hatay deprem bölgesine gönderildi.

YEM YARDIMI
Alınan bilgilere göre Koordinasyon görevi için yaklaşık bir haftadır Hatay’da bulunan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Hatay’ın Defne ilçesinde 27 köyde depremzedelerin ihtiyaçlarını ve taleplerini tespit çalışması yaptığı sırada depremzede çiftçilerden gelen yem talebi üzerine yem yardım kampanyası başlatıldı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Deprem sonrası yem satış noktaları ve yem fabrikalarının tam olarak faaliyet gösteremediği deprem bölgesinde hayvanlar için yem ihtiyacını karşılamak, zor durumda kalan depremzede çiftçilerin hayvanlarını yok pahasına satmasının önüne geçmek ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemek amacıyla başlatılan yem yardım kampanyası için Başkan Turan sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

FIRSATÇILARIN ELİNE DÜŞMESİNLER
‘’Depremzede çiftçimiz hayvanını yok pahasına satmasın! Fırsatçıların ellerine düşmesinler! Deprem bölgesindeki yem konusunda sıkıntı yaşayan çiftçilerimiz bizlerden destek bekliyor. Yardım yapmak isteyenler Kandıra Ziraat Odamızdan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzden destek alabilirler..’’

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑