Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Fırtına Güneş Enerjilerini söküp Attı

Kandıranın önceki gün fırtınada çok sayıda kişinin mağduriyetinin olduğu kimilerinin çatıları uçarken, kimileride sular altında kalmıştı. Orköy adı altında Kandıar Köyler...

11 Mayıs 2009 Saat: 20:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.352 kez okunmuştur

Fırtına Güneş Enerjilerini söküp Attı
Fırtına Güneş Enerjilerini söküp Attı

Kandıranın önceki gün fırtınada çok sayıda kişinin mağduriyetinin olduğu kimilerinin çatıları uçarken, kimileride sular altında kalmıştı. Orköy adı altında Kandıar Köylerine çok sayıda güneş enerjisi alan köylüler fırtınadan nasiplerini aldılar.

 

Kandıranın Karaağaç Köyünde 10’a yakın kişinin fırtına nedeni ile güneş enerjilerinin uçtuklarını, 1.240 ytl karşılığında 3 yıl vadeli olarak alınan İzmit’te bulunan Temsan şirketi tarafından 2 yıl garantili olan güneş enerjilerinin çatıdan uçup kullanılamaz hale gelirken bu durumda köylülerin bu mağduriyetinin giderilmesini istediler. Karaağaç Köyünden Celal Ongun, Yakup Birdal, Hayri Sıbıç, Süleyman Özdemir, Nafiye Bayrak, İbrahim Bay gibi çok sayıda kişinin mağdur olduğunu bu konuda Orman Bakanlığının Köylere yönelik yapmış olduğu bu çalışmanın bir afet sonucu zarar görmesi nedeni ile yetkililerden bu konuda ilgi beklediklerini dile getirdiler.       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑