Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Açlık Sınırı 7 bin 245 TL oldu

Türk-İş tarafından yapılan açıklamada açlık sınırının 7 bin 245 TL'ye, yoksulluk sınırının ise 23 bin 600 TL'ye ulaştığı bildirildi

30 Eylül 2022 Saat: 14:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 307 kez okunmuştur

Açlık Sınırı 7 bin 245 TL oldu
Açlık Sınırı 7 bin 245 TL oldu

TÜRK-İŞ'İN verilerine göre; açlık sınırının 7 bin 245 TL'ye, yoksulluk sınırının ise 23 bin 600 TL'ye ulaştı. Türk-İş'in açıklamasında, "TL değer kaybediyor, fiyatlar doludizgin artıyor, alım gücü hızla düşüyor. Sabit gelirliler dengeli, yeterli ve sağlıklı beslenebilmekten bile yoksunluk duyuyorlar. Talepten maliyete ve beklentilere kadar enflasyonun her türlüsü tüm varlık, mal ve hizmet fiyatlarını bozarken, bu geçici yoksunluk ön görülebilir gelecekte kalıcı yoksulluk haline dönüşme tehlikesi barındırıyor" ifadelerine yer verildi.

BEKAR BİR ÇALIŞANIN AYLIK YAŞAM MALİYETİ 9 BİN 470 LİRA
Türk-İş'in hesaplamasında, bekar bir çalışanın aylık yaşam maliyeti 9 bin 470 lira olarak belirlendi. Eylül ayında gıda enflasyonu ise yüzde 5 artış kaydederken, yıllık oranda ise yüzde 130 artış görüldü. Bu artış Türk-İş'in gıda enflasyonunda yaptığı hesaplarda rekora işaret etti. Türk-İş dört kişilik bir ailenin yapması gereken toplam harcamanın (yoksulluk sınırı) 23 bin 600 TL olduğunu belirtti. Açlık sınırı ise asgari ücretin bin 745 lira üzerinde 7 bin 245 TL oldu.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑