Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Spor

Türkiye birincisi sporcular ödüllendirildi

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetlerinde Türkiye Birinciliği derecesi elde eden sporcularımız ve organizasyon tertip kurulu üyeleri, düzenlenen törenle Vali Hüseyin Aksoy tarafından ödüllendirildi.

31 Aralık 2019 Saat: 02:29
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.310 kez okunmuştur

Türkiye birincisi sporcular ödüllendirildi
Türkiye birincisi sporcular ödüllendirildi

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda düzenlenen törene Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Vali Yardımcısı Ali Ada, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, okul müdürleri, öğretmenler ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

"GAYRETLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ"
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Vali Hüseyin Aksoy, şu ifadeleri kullandı; "Gençlerimizin daha çok spor yapmaları konusunda büyük bir gayret içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl Kocaeli’de belirli okullarımızda okuyan bütün öğrencilerimizin bir spor, sanat ve müzik dalı ile ilgilenmeleri konusunda bir proje başlatmıştık. Başlattığımız projeyi bu yıl daha da geliştirdik. Kocaeli genelinde geçtiğimiz yıl 33 okulumuzda uyguladığımız bu çalışmayı bu yıl 145 okulumuza ulaştırmış durumdayız. Buradaki temel amacımız; çocuklarımızın bir spor, sanat veya müzik dalıyla ilgilenmeleri ve kendilerinin bu alanlarda gelişmelerine katkı sağlayacak faaliyetler içerisinde yer almalarını sağlamaktır.

"HEDEFİMİZ PROJEMİZİ DAHA İYİ NOKTAYA TAŞIMAK"
Hedefimiz bu projemizi daha iyi bir noktaya taşımak ve okullarımızın bütününe süreç içerisinde yayabilmektir. Bugün okul sporları alanında faaliyet gösteren ve dereceye giren arkadaşlarımızı misafir ediyoruz. Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında 5 bin 115 Çocuğumuz projeden yararlandı. Kocaeli’de 23 okul spor kulübümüz var. Bunun sayısının artırılması konusunda çalışmalarımız devam ediyor. 52 bin lisanslı sporcumuz, 72 bin geleneksel çocuk oyunları ilkokul fiziksel etkinlikleri kapsamı içerisinde çocuklarımızla yürüttüğümüz faaliyetler, 127 bin toplam öğrenci sporcu sayısıyla birlikte 345 bin ilk ve ortaöğretimde öğrencimize ulaşmış durumdayız. Bu toplam öğrenci sayımızın yaklaşık olarak yüzde 37’sine denk geliyor. Temennimiz bu sayımızı daha üst noktalara taşıyabilmektir.

SPORTİF YETENEK TARAMASI
2018-2019 yılında Kocaeli olarak 134 Türkiye derecesi almış durumdayız. 13 tane Türkiye 4'üncülüğü, 47 tane Türkiye 3'üncülüğü, 29 tane Türkiye 2'nciliği ve 45 tanede Türkiye 1'inciliği elde edilmiştir. Bu önemli bir başarıdır. Bu başarını yakalanmasında emeği geçen il ve ilçe müdürlerimize, okul müdürlerimize, onları eğiten değerli beden eğitimi öğretmenlerimize ve antrenörlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hedefimiz önümüzdeki süreçte bu başarılarımızı daha üst noktalara taşımak ve daha farklı dereceleri elde edebilmektir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzle koordineli olarak yürüttüğü bir çok çalışma var. Yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamı içerisinde 5 bin 115 çocuğumuz bu projeden yararlandırılmıştır. Geçtiğimiz yıl sportif yetenek taraması başlatılmıştı. Bu çalışmalar bu yılda devam ediyor.

"AİLELERİN DESTEĞİ"
Geçen yıl 22 bin 534 öğrencimiz bu taramaya tabi tutulmuştu ve 3 bin 32 öğrencinin diğer öğrencilere göre sportif özellikleri daha fazla olduğu için bunlar farklı bir çalışma içerisine alınarak değerlendirilmiştir. Bir çok noktada amatör spor kulüplerimiz, diğer kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalar sürdürüyor. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere ilçe belediyelerimizin yürütülen bu faaliyetlerde önemli katkıları var. Bu anlamda kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarda yer alan, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle ailelerimize teşekkür ediyorum çünkü ailelerin desteği olmaz ise bu başarıyı yakalamak mümkün değil. Bu başarılarımızı daha iyi noktalara taşımak için bundan sonrada aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
Bebek fındık
Yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat