Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Naturel Piknik (Sol 4)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Yüzde 30 Zam İçin İmzalar Atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücrete yüzde 30 oranında zam yapılacağını açıklamasının ardından, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım tüm İşçi ve Şirket personelinin maaşlarına yüzde 30 oranında artış yapılacağını ifade etti.

30 Temmuz 2022 Saat: 06:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.700 kez okunmuştur

Yüzde 30 Zam İçin İmzalar Atıldı
Yüzde 30 Zam İçin İmzalar Atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iki hafta önce çalışanlarına yüzde 30 ek zam kararını açıklamıştı. Büyükşehir, sadece belediye personellerine değil, iştirak şirketlerine de zam yapmıştı.

AĞUSTOS AYINA KADAR BİTECEK
Yaşanan bu gelişmenin ardından Başiskele, İzmit, Kartepe, Körfez, Derince, Darıca belediyeleri yüzde 30’luk ara zam kararını duyurmuştu. Hizmet İş Sendikasının örgütlü olduğu Gölcük, Kandıra ve Karamürsel belediyelerinde ise ağustos ayının başına kadar zam konusunda çalışma yapılması ve resmen duyurulması bekleniyordu.

1 TEMMUZ'DAN İTİBAREN GEÇERLİ
Yaşanan gelişmelerin ardından Karamürsel Belediyesi’nde çalışan tüm işçiyi kapsayan yüzde 30’luk ücret artışının protokolü imzalandı. Karamürsel Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında sürdürülen ve Karamürsel Belediyesi’nde çalışan tüm işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda, işçilere yüzde 30 oranında ücret artışı yapılması karara bağlandı. Öte yandan, ücret artışları 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere yansıtılacak

İMZALAR ATILDI
Karamürsel Belediye Başkanlığı makamında, gerçekleşen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, hazırlanan protokolü ‘Hayırlı olsun’ dileğiyle imzaladı. Atılan imzaların ardından Belediye işçileri ve Hizmet İş Sendikası yetkilileri, enflasyonun çok üzerindeki zam oranı için Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a teşekkür etti.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑