Yaman Teknik (Sol 1)
Kandıra Oto Galeri (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Akme Petrol (haber içi)

Yaşam

Vali Yavuz'dan Kandıra Yolu Açıklaması “Yatırımlarının proje tutarı 14,5 milyar TL”

Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında elektronik ortamda düzenlenen 2021 yılının 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi.

11 Nisan 2021 Saat: 03:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.480 kez okunmuştur

Vali Yavuzdan Kandıra Yolu Açıklaması “Yatırımlarının proje tutarı 14,5 milyar TL”
Vali Yavuz'dan Kandıra Yolu Açıklaması “Yatırımlarının proje tutarı 14,5 milyar TL”

Pandemi tedbirleri kapsamında elektronik ortamda düzenlenen 2021 yılının Kocaeli 2. İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi. 2021 yılı yatırım uygulamaları hakkında değerlendirmelerin yapıldığı ve yapılacak çalışmalarda iş birliği ve koordinasyonu gerektirecek hususların görüşüldüğü VKS üzerinden yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, ilçe Kaymakamları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ve ilçe belediyelerinin başkanları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

339 PROJE YAPILACAK
Toplantıda konuşan ve yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor diyerek sözlerine başlayan Kocaeli Valisi Yavuz, 2021 yılına ait yatırım verilerini paylaştı: “Kocaeli ilinde, 2021 yılında kamu kurumları ve belediyelerin yatırım programlarında toplam 339 proje bulunmaktadır. 1. Dönem sonu itibariyle biten proje sayısı 13, devam eden proje sayısı 231, ihale aşamasında olan proje sayısı 45, henüz başlanamayan proje sayısı ise 50’dir. 2021 yılının yatırımlarının proje tutarı toplam 14 milyar 571 milyon TL’dir. 2021 yılı ödenek toplamı ise 3 milyar 718 milyon TL’dir. Dönem sonu itibariyle bu ödenekten yapılan harcama tutarı 248 milyon TL’dir. Yılın ilk 3 ayında ödeneğe göre nakdi gerçekleşme oranı %7’dir.”

İZMİT-KANDIRA YOLU PROJESİNDE ÖNEMLİ BİR ENGEL AŞILDI
Kocaeli’nin öncelikli yatırım projelerinden İzmit- Kandıra yolunun önündeki önemli bir engelde aşıldığını söyleyen, “21 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan İzmit-Kandıra yolu projesi kapsamında bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı ile bu yolun yapımı ile ilgili süreç hızlandırıldı. Ülkemizin ve ilimizin kalkınmasına önemli katkılar sunan yatırım projelerine vermiş oldukları desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. İlimiz gerçekten yatırımlar bakımından iyi bir noktada. Bunu net bir şekilde söylememiz lazım.” Dedi.

KORDİNASYON SAĞLANMASI
Kurum ve kuruluş amirlerinin, yatırım ve hizmetlerin gerçekleşmesi sırasında tam bir uyum ve işbirliği içinde, kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasında, çalışmaların zamanında yapılmasında azami gayret göstereceklerine inanıyorum diyerek konuşmasını sürdüren Yavuz, “ Bu toplantının en önemli amacı da; yatırımların gerçekleştirilmesi sürecinde ortaya çıkan sorunların ve çözüm önerilerinin ele alınarak bu hususlarda kurum ve kuruluşlar arasında ilişkileri ve koordinasyonun sağlanmasıdır.” diyerek bir sonraki toplantının yüz yüze gerçekleştirilmesindeki ümitlerini dile getirdi. Toplantı; İlgili kurum müdürleri ve yetkilileri tarafından yapılan sunumların ardından koordinasyon gerektiren hususlar görüşülerek, izleme ve koordinasyon çalışmalarının değerlendirilmesi ile sona erdi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑