Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 5)
Tonguçlar (Sağ 1)
Bambi Yatak (Sağ 2)
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Adliye

Vali Yavuz: “Kocaeli’de 6 ayda 346 kişi tutuklandı”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz “2022 yılının ilk 6 ayında 1820 adet olay meydana gelmiş, 2 bin 693 kişi yakalanmış, adli makamlara sevk edilen bu şahıslardan 346 kişi tutuklanmış, 51 kişi adli kontrol cezası almış, 2 bin 296 kişi ise serbest

30 Haziran 2022 Saat: 10:32
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 477 kez okunmuştur

Vali Yavuz: “Kocaeli’de 6 ayda 346 kişi tutuklandı”
Vali Yavuz: “Kocaeli’de 6 ayda 346 kişi tutuklandı”

Madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2022 yılı 2. toplantısı, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirildi. Akçakoca Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Vali Yardımcıları; İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Mehmet Serhan Aksoy, üniversitelerin, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, oda, birlik, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilci ve yetkilileri ile kurul üyeleri katıldı.

ÇALIŞMALAR YOĞUN BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR
“Evlatlarımızı bizden çalanlara yönelik yoğun bir çalışma içerisindeyiz” cümleleri ile konuşmasına başlayan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Gerek Emniyet Müdürlüğümüz, gerek İl Jandarma Komutanlığımız, limanlarımızda gümrük muhafaza memurlarımız, Sahil Güvenlik Birimlerimiz, yoğun bir şekilde çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda kısaca bilgileri paylaşmak istiyorum. 2022 yılının ilk 6 ayında 1820 adet olay meydana gelmiş, 2 bin 693 kişi yakalanmış, adli makamlara sevk edilen bu şahıslardan 346 kişi tutuklanmış, 51 kişi adli kontrol cezası almış, 2 bin 296 kişi ise serbest bırakılmıştır.

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ
Yapılan operasyonlar neticesinde 229 bin 14 gram eroin, 6 bin 87 gram kubar esrar, 82 bin 45 gram toz esrar, 110 bin 696 gram skunk, 10 bin 659 gram metamfetamin, 15 bin 814 gram sentetik kannabinoid, 70 bin 31 bin adet ectasy hap ele geçirildi. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne 2022 yılı ilk 6 ay içerisinde gelen ihbar sayısı 323 adet olup, olumlu ihbar sayısı ise 12’dir. Uyuşturucu ile mücadele mobil uygulaması kapsamında 564 ihbar alınmış, bu ihbarlardan 64 adeti ise olumlu olarak sonuçlanmıştır.

İL JANDARMA KOMUTANLIĞI FAALİYETLERİ
İl Jandarma Komutanlığımızın verilerine göre 2022 yılı ilk 6 ayında 115 olay meydana gelmiş. Bu olaylara 180 şüpheli karışmış, 26 şüpheli tutuklanmış, 11 kişi adli kontrol cezası almış, 143 kişi ise serbest bırakılmıştır. Yapılan Operasyonlar neticesinde 2 bin 529 gram kubar esrar, 798 gram sentetik kannabinoid, bin 972 adet sentetik hap, 401 gram metamfetamin 229 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne intikal eden ihbar sayısı 2022 yılı ilk 6 ayında 22 adet olmuş, olumlu ihbar sayısı ise 12’dir. Yine Sahil Güvenlik Komutanlığımız tarafından ticari gemilerle ilgili kontrollerimiz devam etmektedir.

5 BİNE YAKIN KADINIMIZ EĞİTİMDEN GEÇTİ
Bazı konuların altını çizmek istiyorum. Özellikle İl Emniyet ve Jandarma Komutanlığımız, eşim Selda Hanımın himayelerinde ilçelerimizle kadınlarımıza yönelik, KADES, ŞÖNİM, KETEM, Uyuşturucu ile mücadele mobil uygulaması UYUMA, en iyi narkotik polisi anne, aile içi hukuku gibi seminer ve konferanslar verilmektedir. Bu kapsamda şu ana kadar 5 bine yakın kadınımız eğitimden geçmiştir. ÖNEM projesi ile ilgili hatırı sayılır rakama ulaştığımızı söyleyebilirim. Toplam itibariyle elimizde 22 bin civarında öğrencimiz var. Sosyal psikolojik akademik sorunları olan evlatlarımıza yönelik olarak geliştirdiğimiz proje ile faaliyet kapsamında ilgileniyor, yaklaşık 5 bin 700 hanemize de yaşam koşulu faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yeni dönemle birlikte hayırseverlerimizin, akademisyenlerimizin, kamu yöneticilerimizin birer çocuk edinmelerini ve bu çocuklarımızla vakit geçirmelerini yaşam koşulunu yapmalarını da önemsiyorum. Çocuklarımıza rol model olan tüm hamilerimize de buradan teşekkür etmek istiyorum. Tüm kurum ve kurumlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑