Yaman Teknik (Sol 1)
Kandıra Oto Galeri (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Ekonomi

TOGG’da yıllık hedef 175 bin otomobil

2019 Aralık ayında görücüye çıkan yerli otomobilimiz TOGG’ un bataryalarının da Türkiye’de üretileceği açıklandı. Emin adımlar ile hedeflerine ilerleyen TOGG’un, 2022’nin sonunda banttan inmesi ve yıllık 175 bin adet üretilmesi

23 Ekim 2020 Saat: 14:10
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 5.789 kez okunmuştur

TOGG’da yıllık hedef 175 bin otomobil
TOGG’da yıllık hedef 175 bin otomobil

2018’de Türkiye Otomobil Girişim Gurubu tarafından yerli otomobil üretmek amacıyla kurulan TOGG,  dünyanın önde gelen li-lon Batarya üreticisi Farasis ile iyi niyet anlaşması yaptı. Yapılan iyi niyet anlaşması ile yerli otomobillere batarya üretimi için harekete geçildi. Anlaşamaya göre bataryaların kimyası, hücresi,  modülü ve paketleri 2021 başında otomotiv dışı sektörler içinde enerji sektöründe üretilecek

 HER YIL 175 BİN ADET

Yaşanan bu gelişmelerin ışığında,  gazeteniz Sabah, TOGG’ un Gebze Bilişim Vadisinde bulunan AR-GE merkezine girerek, Daha önce Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın test ettiği modelin de bulunduğu 2 suv model ve daha sonradan üretimi planlanan Sedan modeli yerinde görüntüledi.  Dışarıdan bakıldığında yalın ve sade bir görünüme sahip, içerisinde ise ileri teknoloji donanımlarının bulunduğu nefes kesen araçların, 2022 yılında banttan ineceği belirtilirken,   5 faklı modelden her yıl 175 bin adet, 2030 yılı sonuna kadar ise 1 milyon yerli otomobilin üretilmesi hedefleniyor.

4 BİN 300 KİŞİ ÇALIŞACAK

İlk tanıtımı 21 Aralık 2019 da yapılan milli otomobilimizin Bursa Gemlik’te kurulan tesisi ise hızla ilerliyor. Tasarım, test merkezi, müşteri deneyim merkezi ve ailelerin teknolojiyi ile eğleneceği mobilite dönüşüm parkında bulunacağı tesislerinde hızla ilerlediği, bölgede zemin güçlendirme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Şu anda toplamda 275 personelin görev yaptığı TOGG’ de tesislerinde faaliyete girmesi ile toplam 4 bin 300 kişi çalışacağı öğrenildi.

YERLİ OTOMOBİLİN ÖZELLİKLERİ

TOGG alt yapısından, konum bazlı uygulamalara, diğer akıllı cihazlarla bağlantıdan, akıllı park uygulamalarına, üyelik bazlı ulaşım hizmetlerinden, otomobilin yazılımı ve kablosuz güncellemeye kadar yeni birçok hizmeti içerecek ve yaşamımızı kolaylaştıracak.  Ayrıca modellerindeki dış tasarımda yer alan belirgin ve keskin hatlar, otomobilin sağlam ve güçlü karakterini yansıtacak. Modern ve özgün tasarımın bulunduğu otomobillerde,  Anadolu topraklarının köklü simgelerinden biri olan laleden esinlenmiş motiflerde yer alıyor. Tüm yolcuları kucaklayan dijital eğlence bilgi ekranı, hem bilgilerin kolaylıkla takibine, hem de yolcuya özel içeriğin görünürlüğünü sağlıyor. Ayrıca 300 veya 500 km menzil sağlayan pil ile en uygun olanı seçebilecek, uzun yolculukları dahi planlayabilecekseniz. Örnek vermek gerekirse yüzde yüz şarj ile yola çıkarak İstanbul’dan İzmir’de ki akrabalarınıza veya Ankara’dan Antalya’ya kesintisiz bir seyahat yapabilecekseniz. Gelişimine öcülük edeceğimiz yaygın şarj alt yapısı sayesinde otomobilinizi hızlı şarj ile 30 dakikadan kısa sürede yüzde 80 pil doluluk seviyesine ulaşabilecekseniz. Otomobilin performansı ise mükemmel olacak 4.8 saniyede yüz kilometre hıza ulaşacak.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑