Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Sağlık

Özel Kandıra Şifa Sağlık Kabini, Cuma günü açılıyor

Özel Kandıra Şifa Sağlık Kabini, 6 Ocak Cuma günü (yarın) saat 13.30’ da açılıyor.

5 Ocak 2023 Saat: 03:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.922 kez okunmuştur

Özel Kandıra Şifa Sağlık Kabini, Cuma günü açılıyor
Özel Kandıra Şifa Sağlık Kabini, Cuma günü açılıyor

Özel Kandıra Şifa Sağlık Kabini sahiplerinden Şükrü Bektaş, gazetemizi ziyaret ederek Kandıra temsilcimiz Ünal Cankurt ile görüştü. Akdurak Mahallesi Özgür Sokak No:2/A (Yeni Camii karşısı) adresinde 6 Ocak Cuma günü (yarın) saat 13.30’ da açılışı yapılacak olan “Özel Kandıra Şifa Sağlık Kabini” hakkında bilgi veren Bektaş, açılışa tüm Kandıra halkını davet etti.

HEMŞİRELİK HİZMETİ
Sağlık kabinlerinin kısaca hemşirelik hizmetleri verdiğini belirten Bektaş, “Sağlık kabinleri ameliyat geçirmiş veya muayene olmuş hastaların tedavi sürecine tanıklık eden kuruluşlardır. Sağlık kabini, hekimlerin vermiş oldukları tedavilerin ardından sonra devreye girer ve hasta ile ilgilenirler. Hasta gerek evinde gerekse sağlık kabininde tedavi süreçlerini takip ettirebilir. Sağlık kabinleri bu amaçla hizmet verir ve tedavi tamamlama süreciyle hastaya destek olur” dedi.

EVDE BAKIM HİZMETİ
Hastaları bilgilendirmek adına, sağlık kabini hizmetleri hakkında bileği veren Bektaş, “Ameliyat olan hastalar pansumanlarını bu kuruluşlarda yaptırabilirler. Aynı şekilde muayene olan hastalar ise enjeksiyonlarını, serumlarını ve tahlillerini sağlık kabinleri aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Sonda değişimi, sonda takılıp çıkarılması, acil yaralanmalarda dikiş atılıp, dikiş alınması gibi işlemler sağlık kabininde yapılabilmektedir. Aynı zamanda tansiyon takibi yapılır. Özellikle evde yaşlı ve bakıma muhtaç olan kişilerin evlerinde bakımı sağlanabilmektedir. Böylece hastalar, evlerinden ayrılmadan tedavi süreçlerini tamamlayabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

UZUN SÜREN KAYIT İŞLEMLERİ YOK
Hastaların gönül rahatlığıyla bu kuruluşlardan hizmet alabileceğini kaydeden Bektaş, “Sağlık kabinine başvuran hastalar hiçbir bürokrasi ya da uzun süren kayıt engellerine takılmadan işlerini halledip evlerine dönerler. Hastalar, anında isteklerine cevap alabilmektedirler. Sağlık kabini çalışanlarına iş yerinizden, evlerinizden ulaşabilirsiniz. Hastanın istediği yerde sağlık kabini çalışanı tarafından müdahale yapılabilmektedir. Şayet gerekli müdahaleler, hastanın istediği ortamda yapılamıyorsa, hastanın kendi aracıyla ya da sağlık kabini aracıyla, hastanın merkeze nakli sağlanabilir” dedi.

>

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑