Yaman Teknik (Sol 1)
Kandıra Oto Galeri (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Akme Petrol (haber içi)

Sağlık

Kocaeli'de günlük vaka 3 bini buldu; yoğun bakımlarda sıra var

Koronavirüste üçüncü dalganın acı tablosu ortaya çıkmaya başladı. Kocaeli Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Ömer Ardaman, günlük vakaların 3 bne çıktığını ve özel hastaneler dahil yoğun bakım için hastaların sıra beklediğini söyledi

23 Nisan 2021 Saat: 03:20
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.723 kez okunmuştur

Kocaelide günlük vaka 3 bini buldu; yoğun bakımlarda sıra var
Kocaeli'de günlük vaka 3 bini buldu; yoğun bakımlarda sıra var

Koronavirüste üçüncü dalganın yaşanmaya başlaması ile birlikte vaka sayıları her geçen gün artıyor. Kısmı kapanma kararlarına rağmen azalmayan vaka sayıları hastanelerin yoğun bakımlarını kilitledi. Kocaeli Tabip Odası Başkanı Op. Dr.Ömer Ardaman, tam kapanma kararı alınmazsa tablonun daha da ağırlaşabileceğini söyledi. Günlük vakaların Kocaeli’de 3 bine ulaştığını söyleyen Ardaman, yoğun bakımlarda sıra beklendiğinin altını çizdi.

TAM KAPANMA ŞART
Hastanelerin tamamen dolduğunu ve yoğun bakımda sıra beklendiğini aktaran Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman, şunları söyledi:“Tam kapanma olmazsa yaşanan tablo çok daha ağırlaşabilir. Şu anda Kocaeli’de günlük testi pozitif olan insan sayısı 3 bini buldu. Tam kapanma olmazsa bu vakaların önüne geçilmesi imkansız gibi görünüyor. İkinci dalgada alınan kısmi kapanma vaka sayılarını azalttı. Ancak şu anda mutant virüs var ve bu virüsün yayılımı çok hızlı. Kısmi kapanma ile vakalar azalamayacak. Eskiden 1,5 metre mesafe yeterken şu anda en az 2 metre mesafe gerekiyor. Ancak bunu sağlamak mümkün değil. Bu nedenle tam kapanma şart”

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑