Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Naturel Piknik (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Ekonomi

Kocaeli'de 11 fabrikada grev kararı!

Türk Metal Sendikası, MESS görüşmelerinden sonuç çıkmaması ve MESS’in uzlaşmaz tavrına karşı 2 Ocak’ta Kocaeli’de miting yapacak. Türkiye’nin dört bir yanından Kocaeli’ye gelecek metal işçilerinin mitinginde işçiler taleplerini dile getirecek.

28 Aralık 2021 Saat: 08:40
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.299 kez okunmuştur

Kocaelide 11 fabrikada grev kararı!
Kocaeli'de 11 fabrikada grev kararı!

MESS’te toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde grev sürecinin başlamasının ardından yapılan ilk görüşmede MESS verdiği yüzde 12’lik zam oranını yüzde 17’ye yükseltti. Ancak MESS ile masaya oturan Türk Metal, Birleşik Metal-İş ve Öz Çelik-İş Sendikaları verilen teklifi kabul etmedi. Masadan kalkan Türk Metal Sendikası MESS’e karşı sesini duyurmak için 2 Ocak Pazar günü yılın ilk mitingini yapacak. Türkiye’nin dört bir yanından metali işçileri Kocaeli’den taleplerini dile getirecek.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN GELECEKLER
MESS’in işçilerin taleplerini masaya getiren sendikaların taleplerini kabul etmemesi üzerine Türk Metal 24 Aralık’ta grev kararı aldı. Bugün İstanbul’da MESS ile yapılan görüşmede MESS verdiği yüzde 12’lik zam teklifini revize ederek yüzde 17’ye çıkardı. Ancak sendikalar bu teklifi kabul etmedi. MESS’in uzlaşmaz tavrına karşı Türk Metal miting kararı aldı. Türkiye’nin dört bir yanından 2 Ocak Pazar günü metal işçileri Kocaeli’ye gelerek tepkilerini dile getirecek.

MİLLİ İRADE MEYDANI'NDA
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın katılımı ile yapılacak miting için işçiler sabah saatlerinde Doğu Kışla Parkı’nda bir araya gelmeye başlayacak. Oluşturulacak yürüyüş kortejleri saat 10.30 ile 11.00 arasında yürüyüşe geçecek. İşçiler Doğu Kışla Parkı'ndan Milli İrade Meydanı'na yürüyerek burada mitinglerini gerçekleştirecek.

KIRAÇ KONSERİ OLACAK
On binlerce metal işçisinin beklendiği mitingde saat 13.00 itibariyle Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak ve Türk-İş Genel Başkanı açıklama yapacak. İşçiler alanda ve kortejlerde atacakları sloganlarla seslerini işverenlerine iletmeye çalışacak. Mitingdeki konuşmaların ardından sanatçı Kıraç konser verecek. Kıraç konserinin ardından miting sona erecek.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑