Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kocaeli Büyükşehir’in 2024 bütçesi 32 milyar lira

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Kasım ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başkanlığında bugün gerçekleştiriliyor

27 Kasım 2023 Saat: 19:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 298 kez okunmuştur

Kocaeli Büyükşehir’in 2024 bütçesi 32 milyar lira
Kocaeli Büyükşehir’in 2024 bütçesi 32 milyar lira

22 gündem maddesini karara bağlamak için bir araya gelen meclis toplantısı, bugün saat 14:00’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde başladı. 12 ilçe belediyesi ve Büyükşehir’in 2024 yılı bütçesinin karar bağlandığı meclis toplantısında Büyükşehir’in bütçesinin 32 milyar lira olmasına karar verildi.

PERSONEL GİDERİ YÜZDE 8.2
Büyükşehir Belediyesi 2024 yılı tahmini gider bütçesinin yüzde 7,39’u personel, yüzde 0,81’i SGK primleri, yüzde 31,72’si mal ve hizmet alım giderleri, yüzde 0,49’u faiz giderleri, yüzde 4,84’ü cari transferler, yüzde 39,94’ü sermaye giderleri, yüzde 7,81’i sermaye transferleri, yüzde 6,99’u yedek ödenekler, milyonda 3’ü ise borç verme giderinden oluşuyor. Toplam 32 milyar lira olan bütçenin mal ve hizmet alımı, sermaye transferleri ve yedek ödenekte bulunan yatırım kalemleri ile birlikte yüzde 50’si yatırıma ayrıldı. Konuyla ilgili meclis toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Numan Tonka şunları söyledi:

YÜZDE 50'Sİ YATIRIMA
“Bütçeye baktığımızda yatırımın öncelikte olduğu görülüyor. Sermaye giderleri dediğimiz yatırım kapsamındaki harcamalarımız, 2024 bütçesinde yüzde 50 ile belirtilmiştir. En başta bahsetmiş olduğum gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak insanımızın yaşamaktan mutlu olduğu, hizmet ve eser için çıktığımız yolda, gayret ve samimiyetle çalışan, başta başkanımız Tahir Büyükakın olmak üzere, çalışma arkadaşlarımıza, meclis üyesi arkadaşlarıma, ilçe belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum.”

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑