Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)

Kültür

Karacaoğlan'ın şiirleri ve türküleri Kandıra'da anıldı

"Biz Kandırayız Şiir Topluluğu" üyeleri, Kandıra Şiir Akşamları programına yeni bir etkinlik ekledi. Sağlık çalışanı ve saz-söz sanatçısı Derya Demirel'in seslendirdiği türküler ile Müfide Ecevit'in Karacaoğlan ve halk edebiyatı hakkında verdi

15 Aralık 2023 Saat: 01:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 780 kez okunmuştur

Karacaoğlanın şiirleri ve türküleri Kandırada anıldı
Karacaoğlan'ın şiirleri ve türküleri Kandıra'da anıldı

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan "Biz Kandırayız Şiir Topluluğu" sözcüsü Aygün Aynagöz, konukları tanıttı ve gecenin akışını sağladı. Erzurum Radyosu sanatçılarından ve Tasvire Güneş Ortaokulu öğretmenlerinden Akif Akkurt ile birlikte Derya Demirel'in Karacaoğlan türkülerini uyum içinde seslendirmesi seyirciler tarafından büyük beğeni kazandı.

Etkinlik sırasında Derya Demirel ve Müfide Ecevit'e plaket takdim edildi. Ayrıca, şiir okuyan ve türkü seslendiren katılımcılara teşekkür belgeleri ve plaketler verildi. Akçakoca İlköğretim Okulu öğrencisi Hamza Güdük'ün seslendirdiği "Dinle sana bir nasihat edeyim" şiiri ve Abdullah Köktürk'ün seslendirdiği türkü etkinlikte büyük alkış aldı.

Bu anlamlı etkinlikte, Karacaoğlan'ın eserleri ve türkülerinin yanı sıra şiir ve müzik severler bir araya gelerek unutulmaz bir gece geçirdi. Etkinliğe katılan Kandıralılar, bu kültürel etkinliğin zenginleştirici ve birleştirici etkisine tanıklık ettiler.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑