Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)

Kültür

Kandıra Yoğurdu ve İzmit Simidi’nde AB, başvuru sürecine geçildi

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, tescil edilen Kandıra Yoğurdu ve İzmit Simidi’nin Avrupa Birliğine tescil sürecinde başvuru aşamasına gelindiğini söyledi.

29 Şubat 2024 Saat: 09:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 441 kez okunmuştur

Kandıra Yoğurdu ve İzmit Simidi’nde AB, başvuru sürecine geçildi
Kandıra Yoğurdu ve İzmit Simidi’nde AB, başvuru sürecine geçildi

Aralık ayında Kandıraya has en bilinen değerlerden biride en meşhur Kandıra yoğurdu ve İzmit Simidi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescili almıştı. Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Şubat ayı olağan meclis toplantısı’nda konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, tescil edilen Kocaeli’nin Kandıra ilçesine özgü olan Mandıra Yoğurdu ve İzmit Simidi’nin Avrupa Birliği’ne tescil edilmesi konusunda çalışmaların tamamlandığını ve başvuru aşamasına gelindiğini söyledi.

BAŞVURU AŞAMASINA GELİNDİ
KOTO Başkanı Necmi Bulut konuşmasında şunları söyledi: “İlimize özgü ürünleri tanıtmak ve ticari hayata katkı sağlamak amacıyla yöresel ürünlerimiz için Coğrafi İşaret başvurusu yapmış ve İzmit Simidi ile Kandıra Manda Yoğurdu Coğrafi işaret Tescil Belgelerini ülkemize kazandırmıştık. İkinci hedefimiz ise Avrupa Birliği’nde tescil ettirmekti. Bununla ilgili de çalışmalarımızı tamamlayıp başvuru aşamasına geldik. İnşallah kısa bir süre sonra olumlu sonuçlarıyla birlikte ilimiz ürünlerini Avrupa Birliğinde de markalaştıracağız.”

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑