Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kandıra köylerinde bayram öncesi doğal gaz sevinci

Başkan Büyükakın, Kandıra'nın Goncaaydın ve Kocakaymaz köyüne verilen doğalgaz nedeniyle düzenlenen törende ilk meşaleyi yaktı.

31 Temmuz 2020 Saat: 01:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.389 kez okunmuştur

Kandıra köylerinde bayram öncesi doğal gaz sevinci
Kandıra köylerinde bayram öncesi doğal gaz sevinci

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, Kandıra’nın Goncaaydın ve Kocakaymaz köylerine verilen doğalgaz nedeniyle düzenlenen törene katıldı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İZGAZ ENGIE Türkiye CEO’su Mehmet Gökalp Özkök ve yeni CEO’su Cem Sakarya, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez ve Goncaaydın köyü sakinlerinin katıldığı törende, doğalgaz yakma meşalesini ilk olarak Başkan Büyükakın yaptı.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Kocaeli Büyükşehir Beldiyesi’nin koordinasyonu ve destekleriyle İZGAZ tarafından Kandıra’nın Goncaaydin-Kocakayamaz Mahallesi’nde toplam 80 dairenin faydalanacağı doğalgaz verme töreninde bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Kocaeli, doğalgaz dağıtımı açısından Türkiye’nin en şanslı illerinden biridir. Hatta Avrupa’nın pek çok köy yerleşiminde de böyle yaygın doğalgaz şebekesi yoktur. Goncaaydın ve Kocakaymaz mahallelerimizi yakından ilgilendiren bu hattın hemşehrilerimiz açısından hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“VATANDAŞIMIZIN DOĞALGAZLA BULUŞMASINI SAĞLAMIŞ OLUYORUZ”
Goncaaydın ve Kocakaymaz köylerinde 3700 metre hat döşendiği bilgisini veren Başkan Büyükakın, “İZGAZ ile bir protokol yaptık. Büyükşehir Belediyesi olarak kazı ve dolgu çalışmalarına yardımcı oluyoruz. Bu sayede daha fazla vatandaşımızın doğalgazla buluşmasını sağlamış oluyoruz. Sadece burada değil, Kocaeli’nin birçok yerinde vatandaşımıza doğalgaz ulaştırılması için böyle bir süreci yürütüyoruz” ifadelerini sarf etti. Kandıra Kefken ve Kerpe’de 7.660 metrelik 450 daireyi ilgilendiren doğalgaz hattının yapım programında olduğu bilgisini de paylaşan Başkan Büyükakın, Kandıra Cebeci’de 33.176 metre ve 1300 dairenin doğalgaz hattının da yapım programında olduğunu vurguladı. Başkan Büyükakın ayrıca, Gölcük Hamidiye Köyü’nde tamamlanan 3.712 metre doğalgaz şebekesi ile toplamda 2.155 daire için 57.728 metre doğalgaz şebekesi çalışmasının bulunduğunu söyledi.

“KÖYLERİMİZDEKİ GELİŞMEYE KATKI SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ”
“Doğalgaz şebekelerinin yapılmasıyla köyden kente göçü engellemiş oluyoruz” diyerek açıklamasını devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Köyden kente geri dönüşü teşvik etmiş oluyoruz. Buralarda tatil sezonunun daha uzun sürmesine de katkıda bulunuyoruz. Ayrıca kış aylarında fosil yakıtlar tüketildiğinde şehrin üzerinde bir gaz bulutu olurdu. Bunu artık görmüyoruz. Bu da son derece sevindiricidir. Karbondioksit salınımını azaltarak kentimizin havasını daha temiz bir hale getiriyoruz. Bunun iklim değişikliği açısında da önemli etkileri oluyor. Doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılması gelecek nesillerimiz açısından son derece önemli. Biz bu konuda fayda-maliyet hesabı yapmıyoruz. Bu çalışmaları devam ettireceğiz. Çünkü buradaki vatandaşlarımız son derece mutlular. Birçoğu sadece yaz aylarında burada yaşıyorlardı. Sanıyorum doğalgaz konforuyla kış aylarında da burada yaşamaya başlayacaklar. Böylelikle köylerimiz daha da canlanacak. Köyle kent böylelikle bir bütün haline gelmiş olacak. Her açıdan köylerimizdeki gelişmeye katkı sağlamış olacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.

SAKARYA: “DOĞALGAZ GETİRMİŞ OLMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ”
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Altay ve Hasan Aydınlık’ın da bulunduğu törende, İZGAZ Yönetim Kurulu Başkanı ve ENGIE Türkiye CEO'su ve Ülke Müdürü Mehmet Gökalp Özkök ise, “Kent, köyün bir parçası. Kentin ihtiyaçlarının çoğunu köylerimiz karşılıyor. Köylerdeki nüfusumuzu kentlere kaptırmamamız gerekiyor. Pandemi süreci de gösterdi ki gıda güvenliği ve sağlığı son derece önemlidir. Verimli arazilerimizi, potansiyellerimizi koruyabilmemiz için buradaki nüfusu rahat ettirmemiz lazım. Bu nedenle bu gibi yatırımları yapmak bize mutluluk veriyor” dedi. Gökalp Özkök’ün görevinden ayrılması ile birlikte yeni ENGIE Türkiye CEO ve Ülke Müdürü görevlerini yerine getirecek Cem Sakarya ise, “Doğalgaz oldukça çevreci ve ekonomik bir yakıt. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile bu köylerimize doğalgaz getirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Burada pişen her yemekten gurur duyacağız. İlimize yaptığımız hizmetlerimiz devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑