Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)

Eğitim

Kandıra İmam Hatip Lisesi 2023’te yapılacak

ilimizdeki 4 okul binasının yerine yapılacak yeni projelerle ilgili çalışma sürüyor. Projeleri tamamlanacak binalar için önümüzdeki günlerde ihale açılacak ve binaların yapımı 2023 yılı içinde gerçekleşecek.

11 Ekim 2022 Saat: 10:40
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.683 kez okunmuştur

Kandıra İmam Hatip Lisesi 2023’te yapılacak
Kandıra İmam Hatip Lisesi 2023’te yapılacak

Milli Eğitim Müdürlüğü, yaşanan depremler sonrası riskli yapı haline gelen İzmit Namık Kemal Anadolu Lisesi, İzmit Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Gölcük Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi ve Kandıra İmam Hatip Lisesi’nin binalarının yıkımına karar vermişti.

Yıkım kararları sonrası Namık Kemal Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte idaresi Karadenizliler Mahallesi’nde yer alan yeni inşa edilen Kocaeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasına, Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte idaresi Yahyakaptan Anadolu Lisesi binasına, Gölcük Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi öğrencileri ile idaresi Cumhuriyet İlkokulu binasına ve Kandıra İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve idaresi de Kandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binasına taşınmıştı.

PROJE HAZIRLANIYOR
Daha sonra dört okul binası da yıkılmış, alanları temizlenip yeni inşaata hazır hale getirilmişti. 4 okulun yeni binaları için projeler üzerine çalışmalar yapılıyor, projelerin tamamlanması sonrası sıra ihale sürecine geçilecek. Daha sonra ihale süreci var. Dört okul binasının yapımının 2023 yılı içinde gerçekleşmesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci bölümüne yetiştirilmesi planlanıyor.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑