Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kandıra’da altyapı çalışmaları başlıyor

Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü Kandıra ilçesindeki 20 milyon liralık altyapı çalışmalarına başlıyor

4 Nisan 2021 Saat: 20:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.820 kez okunmuştur

Kandıra’da altyapı çalışmaları başlıyor
Kandıra’da altyapı çalışmaları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yatırım programı kapsamında yer alan Kandıra ilçesine bağlı kırsal mahallelerin sağlıklı altyapı hatları, içme suyu depo ve foseptiklerin yapımına başlıyor. Yapılacak yatırımların bölge halkına hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Kocaeli’mizin her karış toprağına hizmet götürmenin heyecanıyla çalışmalar gerçekleştiriyoruz.” dedi.

İHALELER GERÇEKLEŞİYOR
2021 yılında Kocaeli genelinde 470 milyon lira yatırım programı belirleyen KBB İSU Genel Müdürlüğü, bu kapsamda ilçelerde yapacağı çalışmaların projelerin ihalelerini bir bir gerçekleştiriyor. Kandıra ilçesinde 20 milyon lira yatırım bütçesi ayıran İSU, ilçeye bağlı kırsal mahalleleri sağlıklı altyapıya kavuşturacak projeleri yapacak yüklenici firmalar ile sözleşmeler imzalanarak yer teslimi yapıldı.

PINARLI’DA DERE ISLAHI
Yüklenici firmaların şantiya kurma aşamalarında olduğu projeler ile birlikte Kandıra ilçesine bağlı Pınarlı Mahallesinde 238 metre dere ıslahı, 310 metre kanalizasyon ve 240 metre yağmursuyu altyapısı gerçekleştirilecek.

6 ADET YENİ DEPO
Turizm bölgesi olması ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar ile cazibe merkezi olan Kandıra ve sahil bölgelerinin içme suyu ihtiyacı Namazgah Barajı ile Hira Su Kaynağından karşılanmakta. Her geçen gün nüfusu artan kırsal bölgelerin içmesuyu ihtiyaçlarını depolamak için çeşitli kapasitede 6 adet içmesuyu deposu inşa edilecek.İhalesi yapılan ve kısa bir süre içinde başlanılacak çalışmalar kapsamında Babalı Dikili’de 1000 m3, Kırkarmut’ta 300 m3, Doğancılı, Duraçalı ve Kalyoncu İncecik’te 100’er m3 ve Bollu Umurcalı’da 50 m3 olmak üzere toplam 1650 m3 kapasiteli 6 yeni depo yapılarak bölgelerin uzun süre içme suyu ihtiyaçları depolanacak. Çalışmalar kapsamında ayrıca, 6,5 km uzunluğunda içme suyu bağlantı hattı da yapılacak.

8 ADET FOSEPTİK
“Sıfır kirlilik yüzde 100 atıksu arıtma” ilkesi kapsamında Kandıra bölgesinde; Kandıra Merkez ve Cebeci İleri Biyolojik ile Bağırganlı, Seyrek, Sarısu ve Sucuali Modüler Atıksu Arıtma Tesisleri ile hizmet veriliyor. İSU Genel Müdürlüğü, nüfusu sürekli artan kırsal mahallelerin atıksularını toplamak için 8 ayrı yerde foseptik kuyuları inşaatı yapacak. İnşaatına başlanılan proje kapsamında Doğancılı, Eğercili Mollahasanlar, Hediyeli Kaypalı, Kocakaymaz, Kanatlar Merkez, Kayapınarı ve Kadıköy, Karlı ve Esentepe Ramazanlar mahallelerinde 250 kişi kapasiteli 8 adet yeni foseptik inşa edilecek. Ayrıca, 7,5 km uzunluğunda kanalizasyon hattı ile 5 km uzunluğunda içmesuyu hattı imalatı da gerçekleştirilecek.

3 MAHALLENİN ALTYAPISI YAPILACAK
Öte yandan 2021 yılı yatırım programı kapsamında ilçeye bağlı Hacımazlı, Antaplı ve Kıncıllı Mahallelerinin altyapısı tamamen yapılacak. Önümüzdeki süreçte ihaleleri yapılacak çalışmalarda Hacımazlı Mahallesi’nde 4 km, Antaplı Mahallesinde 5 km ve Kıncıllı Mahallesi 8 km uzunluğunda içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yapılacak.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN, “HER KARIŞ TOPRAĞA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”
“Mutlu Şehir Kocaeli” çerçevesinde 2021 yılında yatırımlara ağırlık vereceklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kandıra ilçesinde önemli yatırımlar gerçekleştireceklerini söyledi. İlçeye bağlı 18 mahallede 6 adet içmesuyu deposu, 8 adet foseptik, dere ıslahı ile toplamda 36 km uzunluğunda içmesuyu, kanalizasyon ile yağmursuyu hattı inşa edileceğini belirten Başkan Büyükakın, yapılacak yatırımların bölge insanına hayırlı olması dileklerinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın,“Kocaeli’mizin her karış toprağına hizmet götürmenin heyecanıyla çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 2021 yılı yatırım programımızda Kandıra’mızın birçok mahallesinde yatırımlar yapacağız. Yapılacak çalışmalar ile birlikte kırsal mahallelerimizin yaşam kalitesi daha da artacaktır” dedi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑