Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Naturel Piknik (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kandıra’da 3 sahil, parkur alanı olarak ilan edildi

Kandıra Kaymakamlığı tarafından ilçe kıyılarında günübirlik gezi teknesi ve turizm amaçlı sportif faaliyetlerinin yapılmasına yönelik toplantı gerçekleştirildi.

25 Mayıs 2022 Saat: 17:38
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 6.416 kez okunmuştur

Kandıra’da 3 sahil, parkur alanı olarak ilan edildi
Kandıra’da 3 sahil, parkur alanı olarak ilan edildi
Ünal Cankurt
Editör
Ünal Cankurt

Kandıra Kaymakamlığı, ilçe kıyılarında günübirlik gezi teknesi ve turizm amaçlı sportif faaliyetlerinin yapılmasına yönelik taleplere ilişkin konuları değerlendirmek üzere toplandı. İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal başkanlığında; Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, Sahil Güvenlik Bot Komutanı, Kefken Liman Başkanı ile Kefken ve Bağırganlı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlarının katılımı ile yapılan toplantıda alınan kararlar kapsamında valilik onayı ile ilçe parkur alanları belirlendi.
GÜNÜBİRLİK GEZİ TEKNELERİ
Alınan kararlar kapsamında ilçe turizmini geliştirmek, çeşitlendirmek ve var olan talepler doğrultusunda yeni imkanlar yaratmak için, Kefken Limanı ve Bağırganlı Balıkçı Barınağı çıkışlı olarak gezi ve turizm amacı ile buradan alınacak yolcuları ilçedeki kıyı, koy, ada ve benzeri yerleri gezdirerek yine aynı gün bu limanlara indirerek günübirlik gezi tekneleri seferleri yapılması uygun görüldü.
KERPE, KUMCAĞIZ VE CEBECİ
Yine ilçe kıyılarında denizde gerçekleştirilecek turizm amaçlı su üstü ve su altı sportif faaliyet yapılmasına ve bu amaca uygun yerlerden Kerpe Sahili, Kumcağız Sahili ve Cebeci Sahili parkur alanlarının Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliği'nin 7. maddesi gereğince belirlenip ilan edilmesi için valilik makamına önerilmesine karar verildi. Valilik makamı onayı ile - Kerpe Sahili 41 9.230'N - 30 1|,792'E Kumcağız Sahili 41 9.982'N -3013,594'F, Cebeci Sahili 41 1 1 .980'N - 30 15.7 59' F ilçenin parkur alanı olarak ilan edildi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑