Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Ekonomi

Kandıra Belediyesi arabulucuya gidiyor

Hizmet-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Kartepe, Başiskele ve Gölcük’te toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sürüyor. Başiskele’de ilk, Gölcük’te ikinci görüşme yapılırken, Kandıra’da süreç arabulucuya gidiyor.

6 Mart 2020 Saat: 07:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 8.944 kez okunmuştur

Kandıra Belediyesi arabulucuya gidiyor
Kandıra Belediyesi arabulucuya gidiyor

Hizmet-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Kandıra ve Gölcük’te sözleşme devam ederken, Başiskele Belediyesi'nde ise önceki gün ilk oturum yapıldı. Kandıra Belediyesi'nde işveren masaya ücret teklifini ilk 6 ay yüzde 4, ikinci 6 ay ise yüzde 4 oranı olarak getirdi. Gölcük Belediyesi'nde idari maddeler tamamlanırken, Başiskele Belediyesi'nde ise 70 kadrolu işçi için ilk görüşme yapıldı.

KANDIRA DA 4+4 TEKLİF ETTİ

Kandıra Belediyesi'nde geçtiğimiz ay başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde işveren sendikanın yüzde 30 oranındaki zam teklifine karşı ilk 6 ay yüzde 4, ikinci 6 ay ise yüzde 4 oranında zam teklifini masaya getirdi. 25 kadrolu işçinin bulunduğu belediyede sendika verilen teklifi kabul etmedi. Önümüzdeki günlerde Kandıra’da arabulucu süreci için uyuşmazlık tutanağının tutulması bekleniyor.

GÖLCÜK’TE İDARİ MADDELER BİTTİ

Gölcük Belediyesi’nde çalışan 85 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde idari maddelerin tamamı üzerinde anlaşma sağlandı. Ücret maddelerine geçilen görüşmelerde işveren henüz masaya bir teklif getirmedi. İkinci görüşmenin yapıldığı sözleşme ile ilgili önümüzdeki günlerde işverenin masaya ücret teklifini getirmesi bekleniyor.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑