Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Naturel Piknik (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Siyaset

Işık’tan Miçotakis’e Atatürk göndermesi

Fikri Işık, TBMM’de Libya Tezkeresi görüşülürken AK Parti Grubu adına yaptığı konuşmada, “Miçotakis ya Venizelos'un ilk dönemini tercih edecek ya Venizelos'un son dönemini tercih edecek” dedi. Tezkereye CHP ve HDP ‘hayır’ dedi.

23 Haziran 2022 Saat: 07:43
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 291 kez okunmuştur

Işık’tan Miçotakis’e Atatürk göndermesi
Işık’tan Miçotakis’e Atatürk göndermesi

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) üyesi Fikri Işık, TBMM’de Libya Tezkeresi konuşulurken AK Parti Gurubu adına konuştu. Libya Tezkeresi AK Parti, MHP ve İYİ Parti oylarıyla 18 ay uzatılırken CHP ve HDP ‘hayır’ dedi. Önceki oylamalarda ‘hayır’ oyu kullanan İYİ Parti önceki gün ‘evet’ dedi.

MİÇOTAKİS’E TASVSİYE
Libya Tezkeresi görüşülürken Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e tde avsiyede bulunan Işık, “Ya Venizelos'un ilk dönemini tercih edeceksin ya Venizelos'un son dönemini tercih edeceksin. Biliyorsunuz, o da Yunanistan'ın bir Başbakanı. Venizelos, İzmir'in işgalinden sonrası Megali İdea peşinde Anadolu'da güya Büyük Helen'i kuracaktı” şeklinde konuştu.

ATATÜRK HATIRLATMASI
Milletvekili Işık konuşmasını şöyle sürdürdü. “Başbakan Venizelos, Megali İdea'yı gerçekleştirecekti ama Türkiye'nin o meşhur ve güçlü müdafaası ve Gazi Mustafa Kemal önderliğindeki Türk askerinden yediği tokat önce onu iyi bir sersemletti. O arada Yunan halkından da büyük bir tokat yedi, 1920 Kasımında girdiği seçimleri kaybetti.”

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑