Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

İlk analiz sonuçları ortaya çıktı… Kandıra’nın plajları temiz mi?

Deniz mevsimi yaklaştığı şu günlerde ilk deniz suyu analiz sonuçları yayınlandı. Kandıra sahillerinde herhangi bir sorun yaşanmazken, bazı sahillerde ise kesinlikle denize girilmemesi gerekiyor.

7 Haziran 2021 Saat: 09:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 13.709 kez okunmuştur

İlk analiz sonuçları ortaya çıktı… Kocaeli’nin plajları temiz mi?
İlk analiz sonuçları ortaya çıktı… Kandıra’nın plajları temiz mi?

Kocaeli’de deniz mevsimi başlamak üzere. Yeni sezon için bir yandan Kocaeli’de ki plajlarda çalışmalar sürerken vatandaşların aklına ise “deniz acaba temiz mi?” sorusu geliyor. Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Kocaeli’de denize girilebilecek olan tüm bölgelerden alınan analizlerin sonuçlarını yayınlandı. Peki 2021 yılının ilk deniz suyu analizinde sonuçlar nasıl çıktı? Kocaeli sahillerinde durum nasıl? Hangi bölgelerde deniz girilebilir hangi bölgelerde ise kesinlikle denize girilmemesi gerekiyor?

KANDIRA SAHİLLERİ TEMİZ
Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Yüzme Suyu Takip Sistemi’nden elde edilen verilere göre, Kandıra sahillerinde bulunan tüm plajlarda deniz suyu kalitesi oldukça iyi çıktı. Mavi bayraklı plajlarında bulunduğu bu bölgedeki sahillerde denize girmekte hiçbir sakınca yok. Sadece Sarısu plajında deniz suyu analizleri yapılmadı. Ama bu bölgelerde de denize girmekte hiçbir sakınca olmadığı ifade edildi.

ALTINKEMER’DE DURUM SIKINTILI
Diğer bir mavi bayraklı plaj olan Karamürsel Altınkemer plajında ise durum kötüleşmeye başladı. 18 Mayıs tarihli yapılan deniz duyu analizlerinde bir sorun çıkmazken, 1 Haziran günü yapılan analizlerde ise deniz suyu kalitesinin düştüğü belirlendi. Bu durumun ise etkili olan müsilaj sebebiyle olduğu düşünülüyor. Bunun yanında Ereğli Defne sahilinde deniz suyunda herhangi bir sorun olmadığı belirtildi. Karamürsel’de bulunan Güzelkıyı ve Ulaşlı’da da deniz suyunda kalitesinin düşmesine rağmen denize girilebilir olduğu belirtildi.

SAKIN BURALARDA DENİZE GİRMEYİN
Gölcük ilçe sınırların içinde bulunan Halıdere, Değirmendere, Kavaklı sahillerinde ise herhangi bir ölçüm yapılmadı. Burada da deniz suyu ile ilgili bir bilgi olmadığı için vatandaşların denize girmesi tavsiye edilmiyor. Başiskele sahili, Lastik İş Sosyal Tesislerinin bulunduğu bölgede yapılan deniz suyu analizlerinde, bölgedeki deniz suyu kalitesinin kötü çıktı. Bu bölgede denize girilmemeli. İzmit Körfezi’nin kuzey yakasında Tavşancıl’a kadar hiçbir bölgede denize girilmesi uygun değil. Zaten tamamen liman ve sanayi tesisleri ile çevrili bu alanda denize girilebilecek bir noktada kalmadı. Vatandaşların kesinlikle bu bölgelerde hiçbir şekilde denize girmesi tavsiye edilmiyor.

KADINLAR PLAJI KÖTÜ ÇIKTI
Dilovası Tanşancıl sahili, Tübitak-MAM sahilinde denize girilmesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Darıca Ş.Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Plajı ve Darıca Bayramoğlu plajında deniz suyu analizleri çok iyi olmasa bile denize girilmesinde bir sorun olmadığı belirtildi. Darıca Kadınlar Plajı’nda ve Bayramoğlu Halk Plajında deniz suyu analiz kötü çıktı. Bu bölgelerde denize girilmemeli. Bir sonraki deniz suyu analizlerinde, ay sonuna kadar açıklanması bekleniyor.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑