Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)

Ekonomi

Esnaf kredi limitine 100 bin TL’lik artış

Kocaeli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi, esnaf kredi limitinin 650 bin liradan 750 bin liraya yükseldiğini ve borcu olan esnafın borcunu kapatma zorunluluğu olmadan üstüne limiti kadar yeni kredi çekebileceğini açıkladı.

29 Şubat 2024 Saat: 09:21
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.052 kez okunmuştur

Esnaf kredi limitine 100 bin TL’lik artış
Esnaf kredi limitine 100 bin TL’lik artış

Krediye ulaşmakta zorluk çeken esnaf için yeni bir haber geldi. Kocaeli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi, esnaf kredi limitinin yükseltildiğini ilan etti. Buna göre geçtiğimiz aylarda 650 bin TL olarak açıklanan esnaf kredi limiti 750 bin TL bandına çekildi. Limiti 100 bin lira artırılan kredinin faiz oranı ise yüzde 25 olarak belirlendi.

MEVCUT BORCUN ÜZERİNE ÇEKİLEBİLECEK
Bu gelişmenin yanı sıra kooperatif tarafından bir başka bilgi de üyelerle paylaşıldı. Yeni limitli krediden yararlanmak isteyen fakat daha önceden çektiği kredinin ödemelerini sürdüren esnaf, normal şartlarda ödeme süreci tamamlanmadan başka kredi çekemiyordu. Ancak şimdi esnaf, limit artışı öncesi çektiği kredinin ödediği bölümünden 750 bin TL’ye kadar olan kısmını kredi olarak çekebilecek. Önceki kredinin faiz oranı yüzde 7,5 olarak uygulanmaya devam edecek.

DURMUŞ KARARI OLUMLU BULDU
Yeni kararlarla ilgili Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, gazetemize yaptığı değerlendirmede, “Olumlu bir karar. Burada en önemli çalışma, kredi çekmek istediğin zaman ödemekte olduğu bir kredi varsa ‘Çekilmiş olan bir kredin var, yeni kredi çekebilmen için ilk olarak o kredinin borcunu kapatman gerekiyor’ deniliyordu, bu ortadan kalktı. Mevduat faizleri yüzde 60’ları buldu. Yeni çekilecek kredide faiz oranının yüzde 25 olması iyi” dedi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑