Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 5)
Tonguçlar (Sağ 1)
Bambi Yatak (Sağ 2)
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Sağlık

Çeker, ilçe devlet hastanelerini ziyaret etti

TSS Şube Başkanı Ömer Çeker, Kandıra ve Karamürsel, Gölcük devlet hastanelerinde çalışanlar ile buluştu. Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erkan Çelik’e seslenerek istifa kararını gözden geçirmesini talep etti

28 Eylül 2022 Saat: 23:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.161 kez okunmuştur

Çeker, ilçe devlet hastanelerini ziyaret etti
Çeker, ilçe devlet hastanelerini ziyaret etti

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Kandıra ve Karamürsel, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde çalışanlar ile buluştu. Çalışanların sorunlarını, taleplerini dinledi. Personel maaşlarının banka üzerinden ödenmesi için kurumla bankanın yaptığı promosyon sözleşmesinin revize ya da iptali hakkında gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında çalışanlara bilgi verdi. Çeker’e M.Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi ziyaretinde İşyeri Baş Temsilcisi Gülcan Uygun, İlçe Temsilcisi Hasan Koçyiğit eşlik ederken Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde ise Gölcük İlçe Temsilcisi Münire Akıncı, Gölcük Necati Çelik Devlet hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Medine Beşir Acı Yiğit, Temsilci Ceylan Özdemir eşlik etti.

‘TEK YETKİLİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜDÜR’
Banka promosyonları ile ilgili emsal kararları yakından takip ettiklerini ve bu konunun sonuca ulaştırılması ile ilgili yöneticilerden hassasiyet beklediklerini ifade eden Şeker, “Banka promosyonları ile ilgili yetki, tamamen İl Sağlık Müdürlüğündedir. Malumunuz banka promosyonları ile ilgili olarak yeni düzenleme yapılması ve ilgili protokolün revize edilmesi noktasında Sağlık İl Müdürü ile gerekli görüşmeleri yaptık. Kendisi bizden bu konuda süre istedi. Bazı sendika başkanlarının sahada banka promosyonları ile ilgili yetkili oldukları noktasında konuşmalar yaptığını ifade ettiğini duyduk. Herkes şunu iyi bilinsin ki sendikaların bu konuda hiçbir yetkisi yok. Sadece taslak hazırlanırken tavsiye edebilir, Onun haricinde bu konudaki karar merci Sağlık İl Müdürlüğüdür. Umut tacirliği yapanlara prim vermeyin” dedi.

‘ÇELİK İSTİFA KARARINI GÖZDEN GEÇİRMELİ’
Karamürsel İlçe Temsilcisi Burhan Danacı Karamürsel Devlet Hastanesi İşyeri Baş Temsilcisi Erkan Türkmen ile birlikte çalışanları ziyaret eden Başkan Ömer Çeker, sendikanın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başhekim Erkan Çelik’in istifasını da değerlendiren Çeker, “Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erkan Çelik’in aldığı istifa kararı ile ilgili olarak çalışanlardan da aldığımız bilgilere göre bu kararını tekrar gözden geçirmesini talep ediyoruz. Bizim için kamunun malının kullanımı, korunması ve çalışanlara yönelik yaklaşım vazgeçilmez kriterimizdir. Sevgili başhekim gerek kamunun malını kullanırken hassasiyeti, gerekse çalışanlara yönelik tavırları nedeniyle takdir toplamaktadır. Başarılı bürokratlarımızın her zaman sendika olarak yanında dururuz” dedi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑