Yaman Teknik (Sol 1)
Kandıra Oto Galeri (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Akme Petrol (haber içi)

Yaşam

Büyükakın açıkladı: Büyükşehir'den 50 milyonluk yeni destek paketi

Pandemi döneminde esnaf ve vatandaşlara 238,6 milyonluk destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 17 günlük tam kapanma dönemi için 50 milyonluk yeni destek paketi açıkladı.

2 Mayıs 2021 Saat: 04:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 702 kez okunmuştur

Büyükakın açıkladı: Büyükşehirden 50 milyonluk yeni destek paketi
Büyükakın açıkladı: Büyükşehir'den 50 milyonluk yeni destek paketi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Sonar Araştırma Merkezi’nin yaptığı ankette koronavirüsle mücadelede ilk sırada yer almıştı. İlk vakanın ülkemizde görülmeye başlandığı Mart 2020’den bu yana hem belediye hizmetlerini aksatmayan hem de vatandaşları ve esnafı ekonomik yönden destekleyen Tahir Büyükakın, yeni bir destek paketi açıkladı.

50 MİLYON LİRALIK…
Pandemi döneminde şimdiye kadar 238,6 milyonluk destek veren Büyükşehir Belediyesi, 17 günlük tam kapanma dönemi için 50 milyonluk yeni destek paketi açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Daha önce verdiğimiz desteklere ilave olarak 50 milyonluk bir ek kaynak ayırdık” diyerek müjdeli haberi Kocaelililere verdi.

BİR SÖZ VERMİŞTİK
Pandemi süresince verdikleri tüm sözleri tutma gayretinde oldukları söyleyen Tahir Büyükakın, “Pandemi sürecinin uzaması halinde gerekli tedbirleri aldığımızı ve kimseyi aç ve açıkta bırakmama sözümüzü dile getirmiştik. Bu sözümüzü bugüne kadar tutma gayretimizi sürdürdük. Bu 17 günlük kapanma dönemi içinde de daha önce verdiğimiz desteklere ilave olarak 50 milyon liralık bir ek kaynak ayırdık” dedi.

7 BİN 500 ESNAFA 5 AYLIK DESTEK
İl genelindeki toplam 7 bin 500 esnafa ocak-nisan döneminde aylık 1000 TL’lik bir destek sağladıklarını hatırlatan Başkan Tahir Büyükakın, “Bu desteğimizi mayıs ayında da sürdüreceğiz. Yine halk minibüs esnafımıza da aynı şekilde mayıs ayı için tekrar bir nakit yardımı desteğimiz olacak” şeklinde konuştu.

100 BİN GIDA KOLİSİ
Çalışanları da unutmadıklarını vurgulayan Tahir Büyükakın, “İş yeri kapanan ve sıkıntıya düşmüş esnaflarımızın yanında çalışanlar başta olmak üzere dara düşmüş hanelerimiz için 100 bin gıda kolisi dağıtımını yapıyoruz. Tüm bunlara ilave olarak 41 karttan faydalanan 23 bin aileye diğer desteklere ilave olarak mayıs ve haziran aylarında olmak üzere 500 + 500 toplam 1.000 TL destek sağlayacağız. Bizler elimizdekini paylaşarak gerektiğinde ekmeğimizi bölüşerek bu güçlü Türkiye’yi kurduk. Bu zor günleri de paylaşarak el birliği içinde atlatacağımıza inanıyor Ramazanımızın bereketli ve sağlıklı geçmesini diliyorum” dedi.

289 MİLYON LİRA OLDU
Büyükşehir Belediyesi pandemi ile mücadelede ilk olarak 126 milyon 600 bin TL’lik destek paketi açıklamıştı. Daha sonra 112 milyonluk bir destek paketi açıklayan Büyükşehir, yeni açıkladığı 50 milyon TL’lik destekle pandemi döneminde toplam 288 milyon 600 bin liralık kaynağı Kocaelililerin kullanımına sunmuş oldu.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑