Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Özbey Köyünün yol isyanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandıktan sonra hizmet akışı hızlanan Kandıra’da şu sıralar işler durgunlaştı gibi gözüküyor. Yol yapım çalışması yapılan Özbey Köyü’nde tam 1 yıldır çalışma yapılmadı.

8 Ağustos 2011 Saat: 12:02
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 6.800 kez okunmuştur

Özbey Köyünün  yol isyanı
Özbey Köyünün  yol isyanı

Kandıra’ya bağlı Özbey Köyü, hizmet almaya çalışan 96 muhtarlıktan biri, ama yol hizmeti Nasrettin Hoca fıkralarını aratmayacak bir durumu gösteriyor. Alaybey Köyü sapağından Özbey Köyü çıkışına kadar 3 mahallenin yollarının sıcak asfaltı yapılmış, nedense geçiş yolu üzerinde bulunan Türkmen Mahallesi’nin başlangıcından köy çıkışına kadar 900 metre alan bırakıldığı belirtildi. Bitiş tarihi 22 Haziran 2010 olan yol aradan 1 yılı geçmesine rağmen bitirilemedi. Özbey Köyü Muhtarı Salim Sarıkaya, Köy Azası Ergün Türkmen ve beraberindeki köylüler, Büyükşehir Belediyesi yetkililerine 900 metre alanın niye yapılmadığı isyanından bulundular. Vatandaşlar köy içinden geçen araçların bıraktığı toz toprak yüzünden evlerinin kapı ve pencerelerini açamadıklarını ve çocuklarının sürekli hastalandıklarını söylediler. Kendilerine defalarca söz vermelerine rağmen yolu yarıda bıraktıkları söyleyen köylüler, yetkililerden biran önce yollarının yapılmasını istiyorlar. Özbey Köyü sakinleri, birkaç saat direnişleri sonrası olay yerine gelen Büyükşhehir Köy Hizmetleri Kandıra Sorumlusu Yavuz Bulut’a sıkıntılarını anlattılar. Köylülerin yolun yapılmaması durumunda araçların gönderilmeyeceğini söyleyen vatandaşlar kendisinden yardım istediler. Yolun durumunu bildiklerini ancak sıcak asfaltın ellerinde olmadığını ve iş makinelerinin de Gebze’ye gideceğini söyledi. Çalışmaların ancak 1 hafta sonra başlanacağı temininde bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
Bebek fındık
Yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat