Hbaer İhbar

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Orhan Mahallesi yeniden meclis gündeminde

Kandıra Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Köken, Orhan Mahallesi’ndeki sıkıntıların hızlı bir şekilde çözüleceğini söyledi.

7 Kasım 2018 Saat: 11:46
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.509 kez okunmuştur

Orhan Mahallesi yeniden meclis gündeminde
Orhan Mahallesi yeniden meclis gündeminde

Kandıra Belediye Meclisi’nin Kasım ayı oturumu Ünal Köken başkanlığında yapıldı. 3 maddelik gündemin görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantısında 2 ek gündem maddesi de görüşüldü. Birinci gündem maddesinde Kıncıllı Mahalle Muhtarı İbrahim Kolay’ın dilekçesine göre Kıncıllı isminin Kerpe olarak değiştirilmesi görüşüldü. Konu Büyükşehir Belediye Meclisi’ne havale edildi.

KÖY KONAĞI ŞARTIYLA BAĞIŞ YAPTI

İkinci gündem maddesinde Seyfullah Özcan isimli vatandaşın Sarıgazi Mahallesi’nde 104 ada 1 parsel üzerindeki 237,94 metrekare ahşap ahır ve bahçe vasfındaki yapısının mahalle halkının sosyal ve kültürel etkinliklerde kullanılmak üzere köy evi yapılması şartıyla belediyeye bağış yapmayı talep ettiği dilekçe görüşüldü. İlgili madde oy birliğiyle kabul edildi.

ORHAN MAHALLESİ’NDE SON DURUM

Üçüncü gündem maddesinde ise Orhan Mahallesi’nin sulh talebi görüşüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Köken, “Orhan Mahallesi uzun zamandan beri kanayan yaramız olmuştu. Daha önce gerekli çalışmaları yapmıştık. Malum seçimler ve bir takım değişiklikler nedeniyle istediğimiz aşamaya gelinmemişti. Bugün Maliye Bakanlığı o günlerde yapılan araştırmaların yeniden yapılmasını istedi. Bizde gerekli yerlere müracaat ederek konunun nihayete ermesini bekledik. Şimdi dosyayı yeniden değerlendirdik. Çevre ve Şehircilik Bakanımıza konuyu aktardık. Allah nasip ederse dosyamızı hızlı bir şekilde Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzün üzerinden kendisine yetiştirip imzalatmak istiyoruz. Konuyu sulha bağladık. Meclisimizden sonra konuyu bitirip Ankara'ya götürmek istiyoruz” dedi.

OTURUMA ARA VERİLDİ

Meclise sunulan ek önergelerde ise belediye taşınmazlarının SGK’ya devri ve ödenek aktarımları görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Komisyona havale edilen maddelerin yeniden görüşülmesi için 7 Kasım Çarşamba günü saat 16.00’da yeniden toplanmak üzere oturuma ara verildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat