Büyükşehir Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Kocaeli'de ulaşıma zam geldi! İşte yeni ücretler

UKOME toplantısında tüm toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Şehiriçi ulaşıma 50, tramvaya 50, deniz ulaşımına 50 kuruş zam yapılırken, servis araçlarına ise yüzde 10 ile 15 arasında zam yapıldı. Zamlı tarife 1 Ocak’tan itibare

19 Kasım 2020 Saat: 16:22
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 9.001 kez okunmuştur

Kocaeli'de ulaşıma zam geldi! İşte yeni ücretler
Kocaeli'de ulaşıma zam geldi! İşte yeni ücretler

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası tarafından 6 ay önce talep edilen ulaşım zammı UKOME’de onaylandı. Odanın yüzde 25 oranında talep ettiği zamma karşılık Büyükşehir Belediyesi yüzde 16,7 oranında zam verdi. Yapılan zam ile birlikte 3 lira olan şehiriçi ulaşım ücreti 3 lira 50 kuruş oldu. Kent genelinde verilen yüzde 16,7 oranındaki zam tüm hatlara uyarlandıktan sonra uygulamaya alınacak. Zamlı tarife 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

50 KURUŞ ZAM
Kocaeli Kongre Merkezi'nde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu başkanlığında yapılan UKOME toplantısında minibüsçülerin zam talebine karşı Kocaeli Üniversitesi'nden alınan rapor doğrultusunda zam oranı açıklandı. Yüzde 16,7 oranında yapılan zam ile şehiriçi 3 liradan 3 lira 50 kuruşa çıkartıldı. Öğrenci ücretlerine ise Büyükşehir katkısı ile zam yapıldı. Daha önce biniş başına öğrenciden 1 lira 60 kuruş, belediyeden ise 40 kuruş destek alınırken yeni zam ile öğrenciden 1 lira 75 kuruş, belediyeden ise 50 kuruş alınacak. İndirimlilerin ücretleri ise 2 lira 25 kuruştan 2 lira 55 kuruşa çıkartıldı.

TRAMVAY VE DENİZ ULAŞIMINA DA ZAM
Tramvay ücreti 2 liradan 2,5 liraya, öğrenci ücreti ise 1,25’ten 1 lira 50 kuruşa, indirimli biniş 1 lira 50 kuruştan 1 lira 75 kuruşa yükseldi. Deniz ulaşımı ücretleri ise 3 lira 75 kuruştan, 4 lira 25 kuruşa, indirimli 2 lira 75 kuruştan 3 lira 10 kuruşa, öğrenci ise 2 liradan 2 lira 25 kuruşa yükseltildi. Servis araçlarına ise yüzde 10 ile 15 arasında zam yapıldı.

BEKLENTİMİZİ KARŞILAMADI
Toplantının ardından açıklama yapan Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, zam oranının beklentilerini karşılamadığını kaydetti. Kocaeli genelinde bulunan tüm toplu taşıma araçlarına yüzde 12,5 ile 17,5 arasında zam yapıldığını söyleyen kurt, “Mesafeye göre ücretlendirme yapılmadığı sürece haksızlık ortadan kalkmayacak. Vatandaş bize de anlayış göstersin. Artık çarkı çeviremiyoruz. Ama mesafeye göre ücretlendirme olursa kimse yapılan zamma tepki göstermeyecek” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bebek fındık
ENERJI
OTO
Yaman
dönmez
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat