Dondurma Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Sağlık

Kandıra Devlet “Sıfır Atık Belgesi” Aldı

M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi, hizmet binasında yapılan değerlendirmeler sonucunda “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

20 Eylül 2020 Saat: 01:11
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.339 kez okunmuştur

Kandıra Devlet “Sıfır Atık Belgesi” Aldı
Kandıra Devlet “Sıfır Atık Belgesi” Aldı

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Hastane Hizmetleri Birimi koordinatörlüğünde, hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığı ile tüm kaynakların korunması hedefine yönelik olarak hazırlanan Sıfır Atık Yönetmeliği hükümleri gereğince, M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi’nde sıfır atık yönetim sistemi kurulup uygulamaya geçirilmişti. Önceki gün hizmet binasında yapılan değerlendirmeler sonucu M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü onayı ile temel seviyede “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.
ÇEVRE DOSTU HASTANE
Yapılan yerinde değerlendirmeler neticesinde kâğıt, plastik, cam, metal gibi ambalaj atıklarının kaynağında doğru ayrılabilmesi için hizmet binası içerisinde belirli noktalara iç mekân kutularının yerleştirildiği, bitkisel atık yağların kaynağında ayrı toplanması için hizmet binası içerisine bitkisel atık yağ toplama kutusu yerleştirildiği görüldü. Evlerde oluşan miadı geçmiş veya kullanılmayan ilaçların toplanabilmesi için hizmet binası içerisine atık ilaç toplama kutusu yerleştirildiği ve ayrıca sağlık personellerine yönelik olarak atık yönetimi eğitimlerinin verildiği tespit edildi. Polikliniklerde ve birimlerde atıkların kaynağında doğru şekilde ayrılması konusunda personeller tarafından gerekli hassasiyetin gösterildiği, geçici atık depolama alanlarının çevre mevzuatına uygun olduğu da gözlemlendi. M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi, çevre ve atık yönetimi konusunda yapılan bu başarılı çalışmaları ile "Çevre Dostu Hastane" olmayı hedefliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat