Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Deprem çocuklarının Kefken’de mutlu kampı

23 Ekim’de meydana gelen, merkezi Van’ın Erciş ilçesi olan 7. 2 büyüklüğündeki deprem ve bu büyük depremi takip eden bölgedeki diğer depremler, Van’da yaşayan herkesi etkiledi.

22 Kasım 2011 Saat: 16:30
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 5.463 kez okunmuştur

Deprem çocuklarının Kefken’de mutlu kampı
Deprem çocuklarının Kefken’de mutlu kampı

Dondurucu soğukta insanlar evsiz kaldılar. Sürekli devam eden sarsıntılar, özellikle çocukların ruh halini de kuşkusuz bozdu ve sarstı. Van’daki ailelerin, özellikle çocukların soğukta çadırlardan ve sokaklardan kurtarılmasına yönelik çalışmalar kapsamında bir grup depremzede Vanlı çocuk da ilimize gönderildi. Deprem öncesi Van’da Sosyal Hizmetlere ait Sevgi Evleri’nde devletin kucağında barınan 7-18 yaş grubundaki 83 çocuk, şimdi Kandıra Kefken Köyü'nde bulunan, İstanbul Beyoğlu Belediyesi’ne ait kampta yaşamlarını sürdürüyor. SICACIK ODALAR, GÜZEL YEMEKLER Van’da bulunan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na ait Sevgi Evleri’nin depremde hasar gördüğü öğrenildi. Kefken’de, deniz kenarında bulunan, yıllar önce Orman İşletmesi’ne aitken Osman Pepe’nin bakanlığı döneminde İstanbul Beyoğlu Belediyesi’ni tahsis edilen kamp tesisleri işte bu çocuklara açıldı. Van’dan Kefken kampına 7-18 yaş grubundaki 83 çocukla birlikte 2 idareci, 5 sorumlu anne, 10 bakıcı, 1 hemşire de Kefken kampına geldi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yaz ayları için hazırlanmış tesisteki eksikleri kısa sürede tamamladı. Kefken kampında Vanlı depremzede konuklar sıcacık odalarda yatıyor, onlar için gayet güzel yemekler çıkıyor. OKULLARA YERLEŞTİRİLDİLER Van’dan Kefken’e gelen çocukların 18’i, Kandıra’daki lise ve dengi okullara kaydedildi. İlköğretim çağındaki 39 çocuk ise, Kefken İlköğretim Okulu’na kaydedildiler. Kefken İlköğretim okulunun öğrenci mevcudu 339’a yükseldi. Beyoğlu Belediyesi okullara kaydedilen Vanlı çocukları her gün okul ile kamp arasında getirip götürmek için servis araçları da tahsis etti. EN AZ YAZA KADAR... Vanlı çocuklar, Kefken yaz kampında son derece mutlu. Villa tipi evlerde, 12 kişilik gruplar halinde kalıyorlar. Çocukların önemli bölümünün yerleştirildiği Kefken İlköğretim Okulunun Müdürü Hasan Çiftçi de, Vanlı çocukların Kefkenli çocuklarla çok çabuk kaynaştığını, derslerde de gayet iyi olduklarını söyledi. Van’dan ilimize gelen depremzede çocuklar, en az yaz aylarına kadar Kefken’deki bu kampta misafir edilecekler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat