Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Çok sayıda emlakçı mağdur olacak

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu; yeni çıkan yönetmelik sonrası çok sayıda emlakçının mağdur olacağını ifade etti.

16 Ekim 2020 Saat: 01:26
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 12.306 kez okunmuştur

Çok sayıda emlakçı mağdur olacak
Çok sayıda emlakçı mağdur olacak

Resmi Gazete’de Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğinin revize edilmiş şekli yayınlandı. Yayınlanan son yönetmeliğe göre 5 Haziran 2018’den sonra vergi kaydı açtıran emlakçılara en az lise mezunu olması şartı getirildi. Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu ise; bu maddenin çok sayıda mağduriyet meydana getireceğini ifade ederek CİMER ve bakanlığa gerekli itiraz dilekçelerini ilettiklerini söyledi.

“DÜKKANINIZI KAPATMAK ZORUNDASINIZ”
Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu: şunları anlattı:“- Taşınmaz Ticaret Yönetmeliği 5 Haziran 2018’de yayınlanmıştı. Fakat biz revizyon yönetmeliği yayınlanmasını bekliyorduk. Bu yönetmelik dün gece itibariyle Resmi Gazete’de yayınlandı. 5 Haziran 2018’den önce vergi kaydı mevcut olanlar tahsil durumu ne olursa olsun yetki belgesi alabiliyorlar ama 5 Haziran 2018’den sonra vergi kaydı oluşturanlardan en az lise mezunu olanlar yetki belgesi alabilecekler. Eğer 5 Haziran 2018 sonrası vergi kaydı açtırmışsanız ve lise mezunu değilseniz dükkanınızı kapatmak zorundasınız.

CİMER’E BAŞVURUDA BULUNDUK
Bu yönetmelik binlerce kişiyi mağdur eder. Hukukçularımız konuyu inceleyecek. Gerekirse yürütmeyi durdurma kararı alınması yönünde bir talebimiz olabilir. Yönetmelik genel olarak sektörümüzün kalitesini arttırıyor ama bu maddeyle ilgili değişim talebimiz var. Bize bu yönetmelik hazırlanırken lise mezunu olmayanlar da mağdur edilmeyecek denildi. Tahsil durumuyla alakalı olarak itirazımız var. Sayın bakanımız ve Cumhurbaşkanımızın taleplerimizi dikkate alacağını düşünüyoruz. Biz taleplerimizi CİMER ve Ticaret Bakanlığına ilettik."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat