Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Konuk Yazarlar
Konuk Yazarlar

Konuşan konuşsun biz işimize bakarız

Sevgili hocam Hakan Yağcıoğlu’nun teşvikiyle 1994 yılında Körfez Küçük Sanayi Sitesi içersinde bir dönem faaliyet gösteren Kocaeli Gazetesi’nde Spor Muhabiri olarak başladığım meslek yaşamımda yolum Manşet Kocaeli Gazetesi ile kesi

17 Kasım 2015 Saat: 08:42
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 9.571 kez okunmuştur

Bizim camiada haber malum ışık hızıyla yayılır.

Manşet Kocaeli Gazetesi fikri oluşunca haliyle konu çabuk yayıldı. Tabii telefon trafiği hemen başladı. Öncelikle kimse ile bir problemim yok. Bunun açık olarak bilinmesini istiyorum. Sevgili Engin Şahin ile de görüşmeye ve fikir alışverişi yapmaya devam ediyoruz.

Bizler profesyonel insanlarız ve şu anda Manşet Kocaeli Gazetesi’nde haftada bir gün sizlerin sesi olmaya çalışacağım. Malumunuz Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığımın yanı sıra geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Türkiye Gazeteciler Federasyonu seçimlerinde de yönetim kuruluna seçildim.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. yılını büyük onurla kutlayacağı 16 Ocak 2016 öncesinde ilk kez Kocaeli’ni temsilen federasyon bünyesinde yer almamdan dolayı ne kadar gurur duysam azdır.

Bu yıl 30. yıl olması nedeniyle geçen yıla oranla daha görkemli bir tören yapmak için kolları sıvadık. Bu nedenle de 2 ay boyunca sadece haftada bir köşe yazısı yazacağım. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık, Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu öncülüğünde önemli bir törene imza atmak için adeta maraton koşuyoruz.

16 Ocak 2016 Cumartesi günü Derince Çınarlı Mahallesi’nde 24,5 dönüm üzerine 150 konutluk bir projenin, TOKİ vasıtasıyla temelini atmak en büyük arzumuz.

Yine 30. yıl şerefine Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ni mülk sahibi yapmak hedefimiz var. Bunun için de bir dergi çalışmamız var. Birileri mutlaka konuşacak. Mutlaka karalamaya çalışacak.

Yok “Bu kentte cemiyet mi var?” diyecek. Halbuki Akçakoca Mahallesi’ndeki Basın Müzemize gelseler varlığı ve yokluğu görecekler. Burada sadece bizlerin değil, kentimizin emeğini görecekler. Baştan söyleyeyim karalamalara ve dedikodulara kulaklarımızı tıkadık. Kim ne derse desin. Herkese her an hesap verecek konumdayız.

Kentimizin bir hastalığı da elini taşın altına hiç koymamış ama kenti yönetmeye soyunmuş olanların bizleri eleştirmesidir. Bunu da hiç umursamıyoruz.

Biz baba mirası da yemiyoruz. Kendimizi bildik bileli çalışarak, emeğimizi satarak geçiniyoruz.

Ne kendi hakkımızı yediririz, ne de kimsenin hakkını yeriz.

Bu nedenle Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’mizin kurumsallaşmış yapısını güçlendirerek, meslektaşlarımıza daha fazla katkı sağlamak için çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz.

Biliyoruz ki biz basın mensupları olarak güçlü olursak, kentimiz de güçlü olur. Kent yönetimiyle, belediyelerimizle, üniversitelerimizle, sivil toplumla, sendikalarımızla iç içe çalışmalar yapacağız.

Bugün bir merhaba demek ve 2 ay içersinde yapacağımız çalışmaları sizlere aktarmak istedim.
Şeffaf olmaya ve sizlerin her türlü görüşünü aktarmaya çalışacağım.

 

KENTİN VALİ BABASI…

Kentimizden pek çok vali geldi geçti.

Kimisiyle iyi diyaloglarımız oldu kimisiyle mesafeliydik.

Ancak ben bu zaman kadar sayın valimiz Hasan Basri Güzeloğlu kadar kentle iyi ilişkiler kurmuş bir kişilik tanımadım.

Tanıdığıma da çok memnunum.

Kentin sorunlarına eğilen, sadece koltuk doldurmayan, hakkını da veren biridir sayın valimiz.

Ben kendisine ‘Vali baba’ derim.

Ki bu lakabını hak eden biridir.

Bu kentte yapılmayan ‘ilçe danışma toplantıları’nı başlatan bir mülki idari amiridir.

İlçenin röntgenini bizzat çekiyor, sorununu bizzat yerinde görüyor, ne yapılacağını da bizzat söylüyor, işin takibini yapıyor.

Bu toplantılar sayesinde inanıyorum ki ilçelerimizde çözülmedik ciddi sorunlar kalmayacak.

Vali baba, babalığını bu toplantılarda gösteriyor.

Kentimiz bu manada böylesi bir yöneticiye sahip olduğu için çok şanslı.

Hala konuşulan ve cemiyetimiz için onur kaynağı olan 16 Ocak törenimize henüz 2 aylık valiyken gözü kapalı destek vermiş, bizlere güvenerek basınla sıcak ilişkiler kuracağını o zaman göstermişti.

16 Ocak 2016’da 30. yaşını kutlayacak olan cemiyetimizin bu yılki törenlerinde de birlikte sürpriz faaliyetlere imza atacağız.

 

NEDEN MANŞET?

Beni bilen bilir, mesleğimin hakkını vererek çalışmaya gayret ederim.

Bizim meslekte ‘özel haber’ yapmak insanı diri tutar.

Bu anlamda gerek sivil toplum örgütleri, gerekse mahallelerin dert babası muhtarlarla olan diyaloglarım sayesinde kent sorunlarını ya da eksikliklerini rahatlıkla kamuoyuna ulaştırırım.

Manşet Kocaeli Gazetesi’nde de 16 Ocak sonrası sadece köşe yazılarımla değil özel haberlerimle de sizlerle olacağım.

Türkiye’deki tek ‘muhabir’ cemiyet başkanı olarak kimi zaman takım elbisemle resmi törenlerde, kimi zaman da elimde fotoğraf makinesiyle habere koşacağım.
Şundan müsterih olabilirsiniz; bir sorun mu var hemen Çetin Gürol’u 0532 308 87 77 numaralı telefondan arayabilir, [email protected] adresine mail atarak derdinizi anlatabilirsiniz.
Biz gazeteciler okuyucumuz varsa güçlüyüz.
Kentte belirli bir noktaya gelmiş, medya camiasında güven vermiş Manşet Kocaeli Gazetesi’nden, dolayısıyla bendenizden desteklerinizi esirgemeyeceğinizi umuyorum.

Çetin Gürol

Çetin Gürol

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kandıra Gıda OSB’nin Önü Açıldı10 Temmuz 2016 Saat: 16:45
Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi... Kandıra Gıda OSB’nin kurulması çalışmaları 2013 yılında başladı.
CHP Kandıra’da herkes konuşmuş AMA...24 Şubat 2016 Saat: 12:03
Dün bu sütunda “CHP Kandıra kapatılsın” başlıklı yazıya Kandıra bölgesinden
olumlu- olumsuz görüş belirten çok sayıda telefon aldım.
KANDIRA CHP’DE GENÇ YOK20 Kasım 2015 Saat: 11:16
CHP Kandıra İlçe Örgütü 2 Aralık’ta olağan kongresini gerçekleştirecek. Tek adaylı olması beklenen kongrede Recep Şenol güven tazeleyecek. Partinin bölgedeki en büyük sorunu ise yönetim için genç bulamamak
Kandıra’nın geleceğiyle oynayan vatandaşı kahraman ilan etmek13 Kasım 2015 Saat: 22:56
Kandıra’da yapılması planlanan Gıda OSB projesi bir uyanık yüzünden başlamadan bitiyor. Kandıra’ya ve çevresine büyük ölçüde katkı sağlayacağı düşünülen OSB’nin kaderi Danıştay’ın vereceği kararın ardından netleşecek.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑