Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Vali Yavuz çifti Kandıra'da Gönüllere dokundu

Yavuz, “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca her gün bir ilçemizde yapacağı hane ziyaretlerine pandemi kurallarına riayet edilerek bugün Kandıra ilçemizde gerçekleştirdi.

22 Nisan 2021 Saat: 08:52
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.156 kez okunmuştur

Vali Yavuz çifti Kandırada Gönüllere dokundu
Vali Yavuz çifti Kandıra'da Gönüllere dokundu

Vali Seddar Yavuz, “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca her gün bir ilçemizde yapacağı hane ziyaretlerine pandemi kurallarına riayet edilerek bugün Kandıra ilçemizde gerçekleştirdi. Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, ailelerle yakından ilgilenerek, Ramazan aylarının hayırlı olması, sağlıklı ve huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulundular.

İlk Ziyaret Şehit Yakını ve Gazilerimize Yapıldı
Şehitlerimizin emanetlerinin her zaman öncelikli olduğunu belirterek onlara ayrı muhabbet ve sevgi bağı kuran Yavuz Çifti, Kandıra ziyaretleri kapsamında ilk olarak Şehit ailelerimizi ziyaret etti. Kandıra ilçemizin farklı mahallelerinde ikamet eden Şehitlerimiz; İrfan Yaman ve Yılmaz Vural’ın emanetlerinin hal ve hatırlarını soran Yavuz Çifti: “Böylesine mübarek bir ayda, Allah’ın lütfuna şahit ve seçilmiş olan şehitlerimizin emanetleri ile bir arada olmak, bizim için bir onurdur.” diyerek, Mübarek Ramazan ayının huzur ve sağlık içerisinde geçirilmesi temennisinde bulundular.


Gazilerimiz; Mehmet Gülsever, Oytun Bayram ve Ekrem Özden’i hanelerinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını soran Yavuz Çifti: “Sizler; vatanı, milleti ve kutsal değerleri için bu fedakarlığı gösteren kardeşlerimizsiniz. Sizleri seviyoruz. Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir. Kapımız sizlere her zaman açıktır.” diyerek, gazilerimizin Ramazan aylarını tebrik ettiler.

Yavuz Çiftinin ziyaretleri ile mutlu olan gazilerimiz ve şehit aileleri: “Sizin evlerimize gelerek bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk. Allah devletimize zeval vermesin.” diyerek, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

İhtiyaç Sahibi Aileler de Unutulmadı
Vali Seddar Yavuz, Ramazan ayı ziyaretlerinde de kimsesizlerin kimi olmaya, sıkıntı ve darda kalan bir aile kalmaması için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiler.
Şehit yakınları ile Gazilerimize yapılan ziyaretlerin ardından Vali Yavuz, Kandıra ilçesinde Yetim, Yaşlı, Engelli ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan 11 aileyi evlerinde ziyaret ederek, Ramazan aylarını kutladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi.


Her gün bir ilçemizde bize ihtiyacı olan ailelerin kapısını çalmaya sıkıntılarını dinlemeye devam edeceğini belirten Vali Yavuz: “Her zaman bize ihtiyacı olan ailelerin yanında olacağız. “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızı ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya onların dertleriyle hemhal olamaya devam edeceğiz.” dedi.
Kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet edip, onlara çeşitli armağanlar veren Yavuz Çifti, karşılaştıkları vatandaşlarla da hasbihal edip, hal ve hatırlarını sordular.


Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Kandıra ilçemizdeki 16 aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, Sayın Valimiz ve eşi bu güne kadar ilimizde 543 aileyi evlerinde ziyaret ederek gönül kapılarını araladılar.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑