Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Naturel Piknik (Sol 4)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Adliye

TOKİ sosyal konut projesine dair dolandırıcılık' uyarısında bulundu

TOKİ, sosyal konut projesine ilişkin dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetlerinin geldiğini bildirerek yazılı bir açıklamada bulundu.

21 Eylül 2022 Saat: 08:02
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 430 kez okunmuştur

TOKİ sosyal konut projesine dair dolandırıcılık uyarısında bulundu
TOKİ sosyal konut projesine dair dolandırıcılık' uyarısında bulundu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşlara yazılı bir açıklamayla uyarıda bulundu. TOKİ'den yapılan açıklamada, sosyal konut projesi kapsamında 'Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği' yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetlerinin geldiği belirtildi.

“DOLANDIRICILARLA İLGİLİ ŞİKAYETLER GELİYOR”
TOKİ tarafından yapılan açıklama şöyle; "Son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları Konut sahibi yapan idaremizin ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edilmiştir. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan 250 bin Sosyal Konut Projemiz kapsamında 'Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği' yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir.

“SAVCILIĞA SUÇ DUYURUNDA BULUNUN”
Öncelikle belirtmek isteriz ki; İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vb. işlemlerinin tamamı T. Halk Bankası ve T.V. Ziraat Bankası'nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta başka bir banka şubesi ve/veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır.
Ayrıca herhangi bir kooperatif veya dernek vasıtasıyla bir talep ya da ön talep ya da kapora vb. alınarak işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla veya şahsen ulaşarak kuralarda öncelik sağlayacaklarını vadeden, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunması gerekmektedir."

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑