Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Naturel Piknik (Sol 4)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

SEDAŞ’tan Kandıra’ya 5 yeni trafo

SEDAŞ, yaz aylarındaki nüfus artışıyla enerji ihtiyacı da artan sahil kesimlerindeki altyapı ve bakım çalışmalarını hızlandırdı. Kocaeli’nin Kandıra ilçesine 5 yeni trafo kuruldu

7 Temmuz 2022 Saat: 18:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 622 kez okunmuştur

SEDAŞ’tan Kandıra’ya 5 yeni trafo
SEDAŞ’tan Kandıra’ya 5 yeni trafo

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tatilciler deniz kenarlarına akın etmeye başladı. Tatil bölgelerinde yaşanan nüfus artışı, enerji ihtiyacını da paralel olarak artırdı. Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. ( SEDAŞ), Karadeniz’e kıyısı olan Kocaeli’nin Kandıra, Sakarya’nın Karasu ve Düzce’nin Akçakoca ilçelerindeki yüksek enerji ihtiyacına yanıt vermeyi amaçlayan çalışmalarını hızlandırdı. SEDAŞ’ın bölgedeki planlı altyapı ve bakım faaliyetleri kapsamında 3 ilçede toplamda 1.071 km uzunluktaki enerji hattı yenilendi. Yüksek enerji ihtiyacını kesintisiz karşılamak için ayrıca 106 km uzunluğunda ilave enerji hattının kurulumu da kısa sürede tamamlandı.

Kandıra’ya 5 yeni trafo daha kuruldu
Yaz aylarında nüfusu 750.000’e kadar yükselen Kandıra’da 35 km’lik enerji hattının bakımı sağlanırken 5 km yeni hat ilave edildi. 250 yeni direk dikilen ilçeye ilave 5 yeni trafo daha kuruldu ve mevcut 8 trafonun da güçleri artırıldı. 250 armatürün bakımlarının yapıldığı Kandıra’da, ortalama kesinti süresinde yüzde 24; ortalama kesinti frekansında ise yüzde 35 iyileşme kaydedildi. İlçede geçtiğimiz yıla kıyasla şikâyet oranı yüzde 19 düşerken buna bağlı talep sayısı da yüzde 16 azaldı.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑