Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Siyaset

MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt oldu!

Aydın Ünlü’nün görevden alınmasının ardından boşalan MHP İl Başkanlığı görevine Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Kurt getirildi.

28 Temmuz 2021 Saat: 18:06
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.091 kez okunmuştur

MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt oldu: Gönüller yapmaya geldim
MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt oldu!

Aydın Ünlü’nün görevden alınması sonrası yeni il başkanının kim olacağı merak ediliyordu. İlimize gelen genel merkez yöneticilerinin teşkilat tabanında yaptıkları görüşmeden sonra Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Kurt’un adı genel merkeze rapor edildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kurt’u bu sabah Ankara’ya çağırdı. Yalçın, Kurt ile uzun bir görüşme yaptı ve Kurt’un il başkanlığının onayı için dosyasını Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye gönderdi. Bahçeli, Kurt’un Kocaeli İl Başkanlığı'nı resmen onayladı.

İLÇELER GÖREVDEN ALINACAK MI?
Kocaeli Barosu’nda serbest avukatlık yapan Yunus Emre Kurt, kendisi gibi avukat olan ağabeyi MHP İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Özhan Kurt ile aynı ofisi paylaşıyor. MHP İl Başkanlığı kesinleşen Kurt’un mevcut ilçe başkanlarıyla birlikte çalışıp çalışamayacağı henüz kesinlik kazanmadı. Kurt, ya tüm ilçe başkanlarını görevden alıp yeni atamalar yaparak yeni bir kadro kuracak, ya da Aydın Ünlü’nün ekibinden olan ilçe başkanlarıyla yola devam kararı alacak.

KURT’TAN İLK AÇIKLAMA
MHP Kocaeli İl Başkanlığı'na atanan Yunus Emre Kurt, ataması kesinleştikten sonra ilk açıklamasını sosyal medya hesabından yaptı. Kurt “Liderimiz, MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin takdir ve tensipleriyle, Genel Başkan Yardımcımız E. Semih Yalçın’ın bildirimiyle Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. İstisnasız tüm ülküdaşlarımızı birliğe, kardeşliğe davet ediyorum. Cenab-ı Mevla’nın nasip ettiği her imkân ve takdir ettiği her makâmın; bir imtihan, Allah rızası için millete hizmet etmeye vesile olduğunun bilincindeyim. Gönüller Yapmaya Geldim...” ifadelerini kullandı.

YUNUS EMRE KURT KİMDİR?
MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğdu. İlköğretimini Düziçi, Şanlıurfa ve Kocaeli’de tamamladıktan sonra ortaöğretimini Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi’nden mezun olarak tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Halen yüksek lisans öğrencisi olan Av. Yunus Emre Kurt, akademik kariyerine de devam etmektedir. Stajını Kocaeli Barosu’nda aynı zamanda Stajyer Avukatlar temsilcisi olarak yapmasının ardından halen Kocaeli Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Yunus Emre Kurt 28 yaşındadır.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑