Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)

Adliye

Memurları hedef almıştı AK Partili Meclis Üyesine sendika dava açtı!

Memur-Sen’in yüzde 70 zam talebini sosyal medya hesabı aracılığıyla eleştiren AK Parti Kandıra Belediye Meclis Üyesi İrfan Kurt’un bu sözlerine Genç Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçundan dava açtı

2 Şubat 2024 Saat: 09:08
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.107 kez okunmuştur

Memurları hedef almıştı AK Partili Meclis Üyesine sendika dava açtı!
Memurları hedef almıştı AK Partili Meclis Üyesine sendika dava açtı!

AK Parti Kandıra ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İrfan Kurt geçtiğimiz aylarda memurlara yüzde 70 zam talep eden Memur-Sen’e sosyal medya hesabı aracılığıyla skandal sözlerler sarf etmiş ve büyük tepki görmüştü. Kocaeli Barış Gazetesinin haberine göre, Memur- Sen’e “Memur-Sen Başkanı; ülkenin tapusunu verelim size ne dersin? Alın terinden tasarruf olmazmış. Devlet dairelerine gelince sanki yaylaya gitmiş gibi oluyoruz. Klimalar gürül gürül çalışıyor. ALLAH’tan korkmuyorsanız bari kuldan utanın. Bir de utanmadan disiplin affı istiyormuşsunuz. Zaten millete karşı lakayt ve baştan savma davranış ile disiplinsizlik almış başını gidiyor. Vatandaşa bir sor bakalım devlet dairelerinden aldığı hizmetten memnun mu?” sözleriyle yüklenen Kurt’a tepki yağmıştı.

KAMU PERSONELİNİN SAYGINLIĞINI ZEDELEDİ

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus da Kurt için “Bir anlık refleks ve boşlukla yapılan bu açıklama asla kabul edilemez. Bu mühmelat beyanattan kendisinin de mahzun olduğu malumumuz olmakla beraber konunun geniş çaplı bir izahını muhakkak isteyeceğiz” sözlerini kaydetmişti. AK Parti, Kurt’a hesap sormadan Genç Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçundan dava açtı. Genç Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası Avukatı Muhammed Ali Genç tarafından yapılan suç duyurusunda “Kamu personellerinin şeref ve saygınlığını zedeleyen ve halkı kamu personellerine karşı nefrete sürükleyen şüpheli hakkında şikayetçi olma zorunluluğu sendikamıza hasıl olmuştur” ifadelerine yer verildi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑