Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Kültür

Kocaeli'nin Tanitim Çadiri Bitlis'de İlgi Görüyor

Malazgirt Zaferi'nin 951. yıl dönümü kutlamaları Bitlis'in Ahlat ilçesinde başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bir tanıtım çadırı açtı. Kocaeli'nin kültür ve tarihinin tanıtıldığı çadırı çok sayıda vatandaş ziyaret ederek, kent ile ilgili bilgi

26 Ağustos 2022 Saat: 12:45
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 536 kez okunmuştur

Kocaelinin Tanitim Çadiri Bitlisde İlgi Görüyor
Kocaeli'nin Tanitim Çadiri Bitlis'de İlgi Görüyor

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 951. yıl dönümü kutlamaları, 1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağı'nın kurulduğu Çarho mevkisindeki millet bahçesinde başladı. Otağ içinde 50 çadır yer alıyor. Bu çadırlarda katılımcı iller stant açarak kentlerini tanıtmaya başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de 1071 Malazgirt Zaferi’nin 951. yılında Sultan Alparslan Otağı’ndaki yerini aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan çadırda Kocaeli'nin kültür ve tarihinin yanı sıra, kente özgü tüm zenginlikler tanıtılıyor.

Karamürsel sepeti, Kandıra bezi, Gölcük bez bebekleri gibi ürünlerin sergilendiği çadırda, ziyaretçilere pişmaniye, ayva cezeryesi ve Çenesuyu ikram ediliyor. Çadırda ayrıca Kocaeli'ye özgü yerel kıyafetler ile kültür yayınları yer alıyor. İsteyen vatandaşlara Kocaeli Kültür Rehberi veriliyor. Kocaeli kültür çadırında en fazla ilgiyi ise Hereke halı dokuma tezgahı çekiyor. Tezgahı inceleyen vatandaşlar en güzel ipek halıların dokunduğu bu nostaljik obje ile hatıra fotoğrafları çektirmeyi ihmal etmiyor.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑