Yaman Teknik (Sol 1)
Kandıra Oto Galeri (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Akme Petrol (haber içi)

Adliye

Kocaeli adliyesinde emekli amiraller hakkında suç duyurusu

Memur-Sen, 81 ilde eş zamanlı gece yarısı bildiri yayınlayan 104 emekli amiral hakkında suç duyurusunda bulundu

5 Nisan 2021 Saat: 19:02
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.469 kez okunmuştur

Kocaeli adliyesinde emekli amiraller hakkında suç duyurusu
Kocaeli adliyesinde emekli amiraller hakkında suç duyurusu

Geçtiğimiz Pazar günü sosyal medyada 104 emekli amiral tarafından yayımlandığı belirtilen 'Montrö bildirisi'ne tepki sürüyor. İktidar yetkilileri ve muhalefet bildiriye tepkisini dile getirirken Memur-Sen ise ülke genelinde eşzamanlı olarak suç duyurusunda bulundu. Memur-Sen’in Kocaeli Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulunmasının ardından yaptığı açıklamaya Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri de destek verdi. Açıklama Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı Muhammet Hanifi Akbulut tarafından okundu.

‘AMİRAL ESKİSİ’
“Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar. Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla Silahlı Kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açık edildi. Milletin inancından iradesinden medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilenmektedir. ‘Deniz kuvvetleri emeklisi’ sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa ‘amiral eskisi’dir” şeklinde konuştu.

‘KİRLİ NİYETLİLER’
Akbulut, Eski düzenin kafasını konuşturan bu 103 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden ‘fikir beyanı’ adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri ‘muhtıra çağrışımlı’ bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına bile tahammülü yoktur. Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır. 15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz” dedi.

‘DARBECİLERE HESAP SORUN ÜLKE’
Açıklamasını sürdüren Akbulut, “Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ve te’kit etmiştir. Bu darbelerle milletin kayaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur. Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden millet, Türkiye’nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir” ifadelerini kullandı.

‘KAZANÇLARI SONA ERMELİ’
Akbulut son olarak “Biz de Gönüllü Kültür Teşekkülleri olarak milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş’um açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Hazırladığımız dilekçeyi savcılığa teslim etmek için bir araya geldik. Millet olarak irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir” diye

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑