Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 5)
Tonguçlar (Sağ 1)
Bambi Yatak (Sağ 2)
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Sağlık

Kilo verdiren doktor Kocaeli’ye geldi

Özellikle kilo vermek isteyenlerin yakından takip ettiği ülkemizin alanında popüler isimlerinden Dr. Ferudun Kunak, distilasyon merkezini tanıtmak için Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık’ın konuğu oldu

16 Kasım 2022 Saat: 23:40
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.443 kez okunmuştur

Kilo verdiren doktor Kocaeli’ye geldi
Kilo verdiren doktor Kocaeli’ye geldi

Çeşitli sağlık programlarına katılarak vatandaşlara beslenme, spor ve sağlıklı yaşam hakkında bilgi veren ve geniş bir takipçi kitlesi olan Dr. Ferudun Kunak, bu kez Kocaeli’deydi. Bitkisel kür tarifleriyle özellikle kilo problemi olan takipçilerine doğal yöntemler sunan Kunak, “Dr. Ferudun Kunak’la Evlerinize Sağlık” programına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık’ı konuk etti. Aydınlık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Türkiye’nin en büyük Tıbbi Aromatik Bitki Üretim ve İşleme Tesisi niteliğindeki distilasyon merkezi hakkında bilgi verdi.

İLAÇ, GIDA, KOZMETİK
Bilindiği gibi 42 dönüm alan içinde; 2 bin 860 metrekare ana tesis kapalı alanı, bin metrekare üstü ön kurutma kapalı alanı, 777 metrekare idari bina alanı, 181 metrekare kazan dairesi ve 175 metrekare açık havuz olmak üzere toplam 4 bin metrekare büyüklüğü alanda Kocaeli çiftçisine hizmet verecek. Bu bağlamda Kocaeli’de üretilen tıbbi ve aromatik bitkiler iç piyasanın yanı sıra Türkiye’nin bu alandaki ihracatına da katkı sağlayacak. Kullar’da 15 dönümlük arazi üzerine kurulan bu tesiste distilasyon bitkisi yetiştirilerek, su buharı yöntemi ile uçucu yağlar elde edilmesi, katma değeri yüksek tarım ürünleri ekilerek, bu ürünlerin ilaç, takviye gıda ve kozmetik sektöründe kullanılması hedefleniyor.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑