Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 5)
Tonguçlar (Sağ 1)
Bambi Yatak (Sağ 2)
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Kültür

Kerpe Sualtı Kazıları akademi dünyasına tanıtıldı

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı Müze Müdürlüğü’nün Kandıra Kerpe Limanında başlattığı Sualtı Kazıları, yerli ve yabancı akademisyen ve uzman bilim insanlarının katıldığı Gaziantep Zeugma Mozaik Müzede düzenlenen çalıştayda tanıtıldı.

20 Nisan 2022 Saat: 08:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.484 kez okunmuştur

Kerpe Sualtı Kazıları akademi dünyasına tanıtıldı
Kerpe Sualtı Kazıları akademi dünyasına tanıtıldı

Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü tarafından 'Geçmişe Sahip Çıkmak' başlığıyla hazırlanan ve ‘Arkeoloji ve Kültürel Miras Eğitimlerinin 5.'si olan Mozaikli Yerleşimlerin Korunması Çalıştayı ve Sualtı Kültür Varlıklarının Korunması ve Belgelenmesi Çalıştayı alanlarında yerli ve yabancı akademisyen ve uzman bilim insanlarının katılımıyla 14 Nisan'da Zeugma Mozaik Müzesi'nde gerçekleşti.

BELGE VERİLDİ
Kocaeli Müze Müdürü Serkan Gedük’ün de davet edildiği çalıştayda, “Kandıra Kerpe (Kalpe) Limanında Yapılan Sualtı Kazıları ve Arkeopark Önerisi Kerpe (Kalpe) Port Underwater Excavations and Archaeopark Project” sunumuyla Gedük, Kocaeli’de yapılan sualtı kazısı hakkında alanında çalışan uzmanlar ve akademisyenlere bilgi verdi. Bu tür toplantı ve çalışmaların Kocaeli'nin tanıtımı için son derece önemli olduğu ve desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti. Konuşmasının ardından Prof. Dr. Nevzat Çevik ve Prof. Dr. Mustafa Şahin tarafından kendisine teşekkür ve katılım belgesi takdim edildi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑