Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kent kartlar kalkıyor!

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten'in duyurduğu Türkiye Kart, 81 ildeki farklı toplu taşıma kartlarını tek bir sistem altında birleştirerek, 2024 yılı sonuna kadar Türkiye'nin yarısında uygulanmaya başlanacak.

13 Mayıs 2024 Saat: 17:37
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 6.208 kez okunmuştur

Kent kartlar kalkıyor!
Kent kartlar kalkıyor!

Toplu taşımada yaşanan bölgesel kart karmaşasına çözüm getirecek olan Türkiye Kart projesi, Türkiye'nin dört bir yanındaki vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya hazırlanıyor. PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten tarafından yapılan açıklamaya göre, 81 ilde farklılık gösteren toplu taşıma kartlarını tek bir çatı altında toplayacak olan Türkiye Kart, 2024 yılı sonuna kadar ülkenin yarısında aktif hale gelecek ve takip eden yıl itibariyle tüm ülkeye yayılacak.

Türkiye Kart, mevcut ulaşım kartlarında sunulan imkanları aynı şekilde sağlayacak. Proje kapsamında, şu anda belli başlı şehirlerde kullanılan ulaşım kartlarındaki gibi öğretmen, öğrenci, gazi ve engellilere yönelik indirimler sunulacak. Ayrıca, aktarma yapıldığında da indirimli geçiş imkanları devam edecek.

Gülten, Türkiye Kart'ın sadece bir toplu taşıma kartı olmadığını, aynı zamanda yerel yönetimlerin kendi kartlarını çıkarabilmesine olanak sağlayacak bir platform olarak hizmet vereceğini belirtti. Bu kartların Türkiye Kart logosu ile entegre edilebileceğini açıkladı. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin çoğu yerde geçerli olmadığını, ancak yeni sistemle bu tür ödemelerin de kolaylaşacağını ifade etti.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑