Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kandıra'ya yeniden keten ekiliyor

Tarım kenti Kandıra’da, Kandıra Belediyesi tarafından tarımsal üretimi desteklemek amacıyla sürdürülen çalışmalar aralıksız devam ediyor

15 Haziran 2024 Saat: 06:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.394 kez okunmuştur

Kandıraya yeniden keten ekiliyor
Kandıra'ya yeniden keten ekiliyor

Kandıra Belediye Başkanı Erol Ölmez’in özel önem verdiği tarımsal faaliyetleri geliştirme hedefi doğrultusunda destekleyici projeler tek tek hayata geçiriliyor. Bu çalışmalar kapsamında Kandıra’nın tarımsal tarihinde özel bir yere sahip olmasına rağmen son yıllarda üretimi durma noktasına gelen keten bitkisini yeniden canlandırmak ve üretimini arttırmak için Ketenköy projesi uygulamaya konuldu.

İLK HASAT GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Projenin ilk adımı olarak keten ekimi için uygun tarihlerde toprakla buluşturulan keten tohumlarından yetişen ürünlerin ilk hasadı gerçekleştirildi. En iyi sonucu almak geliştirilen çalışmalar kapsamında farklı tohumlar ekilmişti. Şimdi bu tohumların yetişmesiyle elde edilen ürünler, tohum ve lif kalitesi olarak değerlendirilecek. Değerlendirmeler sonucunda elde edilen veriler projenin ileriki adımlarına yön verecek.

HASAT ŞENLİK HAVASINDA GEÇTİ
Başkan Ölmez’in konuya gösterdiği hassasiyet nedeniyle bizzat gerçekleştirdiği keten hasadına Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu da katıldı. Projeyi Kandıra tarımı açısından çok önemsediklerini dile getiren Katırcıoğlu, çalışmalara gereken desteği vereceklerini de ifade etti. Kandıra Ak Parti İlçe Başkanı Alper Tokgöz’ünde katıldığı hasat, işçisinden çiftçisine herkesin emeğiyle şenlik havasında geçti.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑