Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kandıralı Muhtarlar ve Üreticilerden, Büyükşehir'e teşekkür

Büyükşehir, çiftçilerin üretim alanlarına rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için tarımın yaygın olarak yapıldığı kırsal mahallelerde stabilize yol çalışması başlattı

22 Kasım 2022 Saat: 08:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.459 kez okunmuştur

Kandıralı Muhtarlar ve Üreticilerden, Büyükşehire teşekkür
Kandıralı Muhtarlar ve Üreticilerden, Büyükşehir'e teşekkür

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tarımın yoğun olarak yapıldığı kırsal mahallelerde üreticilerin arazilerine konforlu bir şekilde ulaşabilmesi için tarla ve bahçe yollarında genişletme ve düzenleme çalışmalarının tamamlamasının ardından, Kandıra ilçesinde 22 kilometrelik yolda stabilize çalışması başlattı.

TARLA VE BAHÇE YOLLARINDA STABİLİZE ÇALIŞMASI
Kocaeli genelinde tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı kırsal mahallelerde, çiftçilerin üretim alanlarına rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabilmeleri için muhtar ve arazi sahiplerinin talebi üzerine Kandıra, İzmit, Derince, Körfez, Karamürsel, Gölcük ve Kartepe ilçelerinde tespit edilen toplam 1000 kilometrelik tarla ve bahçe yolunda genişletme ve düzenleme çalışmalar sona erdi. Kış mevsimindeki yağışlar nedeniyle bozulan ve ulaşımda aksamalara sebep olan tarım arazileri bağlantı yollarındaki çukurlar dolduruldu, genişletilen yollarda istenmeyen sert kayalıklar kırıldı, tümsekler kazılarak düzeltildi. Yollar hem sağlamlaştırıldı hem de güzel bir görünüme kavuşturuldu.

STABİLİZE YOL ÇALIŞMASI BAŞLATILDI
Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğünce, yol açma ve genişletme çalışmalarının ardından, çiftçilerin üretim alanlarına rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için tarla ve bahçelerin bağlantı yollarında stabilize yol çalışması başlatıldı. Kandıra ilçesinde tespit edilen 22 kilometrelik yolun 17 kilometrelik kısmında stabilize yol çalışması tamamlandı. Reglajı yapılan ulaşıma elverişsiz toprak tarla yolları, stabilize malzeme serimi yapıldıktan sonra silindir ile sıkıştırılarak daha dayanıklı hale getirildi. Daha önce bozuk ve çamurlu yollarda arazilerine ulaşmakta zorluk çeken çiftçiler, çalışmaların tamamlanmasıyla tarla ve bahçelerine hem traktörleri ile hem de otomobilleriyle rahat bir şekilde gidip gelebiliyor. Kırsal mahallelerin muhtarları ve çiftçiler, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, hizmetlerden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

“BÜYÜKŞEHİR BİR TELEFON KADAR YAKIN”
Kandıra Yusufça Mahalle Muhtarı Ahmet Akbaba:

Yollarımız bozuk olduğu için, çiftçiler tarla ve bahçelerine çok zor şartlarda gidiyordu. Büyükşehir Belediyemize talepte bulunduk. Sağ olsunlar, kırmadılar bizi. Ekipler hemen çalışmalara başladı ve yolumuzu çok güzel yaptılar. Büyükşehir, bir telefon kadar yakın. Ne zaman arasak, talepte bulunsak talebimizi yerine getiriyorlar. Tahir Büyükakın başkanımız Kocaeli için bir nimet. Değerini bilene. Tahir Büyükakın, belediye başkanı olunca köylerimiz kalkındı. Eskiden arazi yollarında yürüyemezdik şimdi araçlarımızda rahatça girebiliyoruz. Yollarımız on numara oldu. Çiftçilerimiz çok memnun. Başkanımızdan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

“ÇİFTÇİLER ÜRETİM ALANLARINA RAHATÇA GİDEBİLİYOR”
Kandıra Kırkarmut Mahalle Muhtarı Mehmet Bakaç:

Daha önce yolların bozuk olması nedeniyle çiftçiler tarla ve bahçelerine gitmekte zorlanıyordu. Traktörleri çamura saplanıyordu. Bu konuda vatandaşlarımızın talebini Büyükşehir Belediyemize ilettik. Ekipler, yolları genişletip, düzeltti. Stabilize yol çalışmaları da tamamlandı. Çiftçilerimiz çok memnun. Artık bahçesine, tarlasına hem traktörleriyle hem de otomobilleriyle rahatça gidebiliyorlar. Ayrıca daha önce tarım alanlarının sulandığı su kanalları da temizlendi. Bu güzel hizmetlerden dolayı muhtarlığım ve mahalle halkım adına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a ve ekibine teşekkür ediyorum.

Çiftçi Hamide Candan:

Tarlamızda pazı, lahana, maydanoz yetiştiriyoruz. Traktörü ben kullanıyorum. Evden tarlaya giderken çamurlu ve bozuk yollarda sıkıntı yaşıyordum. Büyükşehir Belediyemiz, yollarımızı yaptı. Artık kısa sürede rahat bir şekilde gidiyorum. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.

Çiftçi Mustafa Özaydın:

Yağışlı havalarda toprak yol çamur batak oluyordu. Traktörümüz çamura saplanıyordu. Şimdi yollarımız çok iyi oldu. Traktörle de kendi arabamızla da rahatlıkla tarlamıza gidip gelebiliyoruz. Tahir Büyükakın başkanımızdan Allah razı olsun.

“TRAKTÖRÜM ÇAMURA SAPLANIYORDU”
Üretici Rafet Tekin:

Kandıra Kırkarmut Mahallesi’nde ceviz üreticiliği yapıyorum. Daha önce bu yolda traktörümüz çamura batıyordu, kepçeyle çıkarmak zorunda kalıyorduk. Şimdi çok güzel oldu. Hem traktörle hem de kendi arabamla konforlu bir şekilde gidip geliyoruz. Tahir Büyükakın Başkanımıza ve bu hizmete önayak olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Arazimizde ürün çeşitlendirilmesi için sulama hattı da istiyoruz başkanımızdan. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘ekilmedik bir karış yer kalmasın’ demişti. Büyükşehir Belediyemiz bize bu desteği verirse, biz de üzerimize düşen görevi yaparız.

Genç çiftçi Ülgen Kırmaz:

Eskiden yol bozuktu, özellikle kışın yağmurda çamur batak oluyordu. Tarlamıza ulaşmakta güçlük çekiyorduk. Şimdi çok güzel oldu Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hizmetlerin artarak devam etmesini bekliyoruz.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑