Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Naturel Piknik (Sol 4)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kandıra Kaymakamlığına Ömer Lütfi Yaran atandı

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan atama kararnamesi ile Ordu Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran Kandıra Kaymakamlığına atandı.

12 Ağustos 2022 Saat: 12:10
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.103 kez okunmuştur

Kandıra Kaymakamlığına Ömer Lütfi Yaran atandı
Kandıra Kaymakamlığına Ömer Lütfi Yaran atandı

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirleri yeni görev yerlerine liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile atandı.

19 Eylül 2017’den bu yana Kandıra Kaymakamlığı görevini yürüten Mehmet Ünal'ın 20 Haziran 2022'de emekli olmasının ardından yerine Ordu Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran Kandıra Kaymakamlığına atandı. Yaran’ın Ağustos ayı içerisinde Kandıra Kaymakamlığındaki yeni görevine başlaması bekleniyor.

KANDIRA KAYMAKAMI OLARAK ATANAN ÖMER LÜTFİ YARAN KİMDİR?

1968 yılında Devrek'te doğdu. Ailesi aslen Trabzon ili Dernekpazarı ilçesindendir. İlk, orta ve lise eğitimini Devrek'te tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1991 yılında mezun olmuştur.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1994 yılında Çanakkale'de Kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Ömer Lütfi Yaran, Pehlivanköy, Şemdinli, Karaburun ve Oltu Kaymakamlığı; Yozgat Vali Yardımcılığı, Balıkesir Marmara Kaymakamlığı, Giresun Tirebolu Kaymakamlığı ve Konya Ereğli Kaymakamlığı ve İstanbul Avcılar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Ömer Lütfi Yaran, 2019 yılında Fatsa Kaymakamlığı görevine başladı.

Tarih Öğretmeni Çiğdem Yaran ile evli ve iki erkek çocuk babası olan Ömer Lütfi Yaran’ın yabancı dili İngilizcedir.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑