Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Kandıra’da dolu yağışı fındık bahçelerini vurdu!

Kandıra’da aniden bastıran dolu yağışı bazı bölgelerde fındık bahçelerinde hasarlara neden oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, çiftçinin zararlarının karşılanacağını söyledi.

16 Haziran 2024 Saat: 09:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.556 kez okunmuştur

Kandıra’da dolu yağışı fındık bahçelerini vurdu!
Kandıra’da dolu yağışı fındık bahçelerini vurdu!

Son zamanlarda yüksek seyreden hava sıcaklığında yaşanan ani düşüş ve beraberinde gelen rüzgarlı ve yağışlı hava, bir çok bölgede olduğu gibi Kandıra’da etkisini gösterdi.

Yaşanan meteorolojik olaylar bölgemizde tarımın merkezi niteliğindeki Kandıra’da en çok tarım alanlarını etkiledi. Özellikle ani bastıran dolu yağışları bazı bölgelerde kısmı hasarlara neden oldu.

Kandıra Belediye Başkanı Erol Ölmez, yaşanan olayların hemen sonrasında yine çiftçilerin yanındaydı. Ani bastıran yağışlardan etkilenen tarım alanlarında incelemelerde bulunan Başkan Ölmez, yaklaşan fındık hasadı öncesi özellikle dolu yağışlarından etkilenen fındık üretimi yapılan tarımsal alanlarda hasar tespitinde bulundu.

Başkan Ölmez beraberindeki Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin ile birlikte gerçekleştirdiği incelemelerde çiftçilerden de yaşananlar hakkında bilgi aldı. İlk incelemeler ve hasar tespitinin ardından yapılması gerekenlerle alakalı ivedilikle çalışmaları başlatan Başkan Ölmez, her zaman olduğu gibi bu yaşananlarda da çiftçilerin yanında olduklarını, gereken ne varsa yapılacağını ifade ederek üreticilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Dolu yağışı ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Dün akşam saatlerinde bölgemizi etkileyen dolu yağışı sonrasında ürünleri zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Arkadaşlarımız zarar gören bölgede hasar tespit çalışmaları yapıyor. Elde edilen bilgiler ışığında, zararın karşılanması için gerekli tüm adımları atarak çiftçilerimize destek olmayı sürdüreceğiz. Çiftçilerimiz moralini bozmasın, Büyükşehir çiftçilerin yanındadır” dedi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑