Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)

Yaşam

Hayırseverin vasiyeti yerine getirildi: Çamlık Mehmet Can Camii inşaatı hızla ilerliyor

Kandıra’nın sevilen isimlerinden hayırsever Mehmet Can’ın adının verildiği Kandıra Çarşı Mahallesi Gurbetçiler Caddesi üzerinde 2 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen “Çamlık Mehmet Can Camii” kaba inşaatı ise tamamlandı.

9 Haziran 2024 Saat: 08:33
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.258 kez okunmuştur

Hayırseverin vasiyeti yerine getirildi: Çamlık Mehmet Can Camii inşaatı hızla ilerliyor
Hayırseverin vasiyeti yerine getirildi: Çamlık Mehmet Can Camii inşaatı hızla ilerliyor

Kandıra bölgesinin sevilen isimlerinden, Alaybey köyünde yaşamış Almanya’dan emekli hayırsever merhum Mehmet Can, vefatından önce cami yapımı için vasiyette bulunmuş ve inşaat için arazi ile bir miktar bütçe ayırmıştı. Kendisi rahmetli olunca çocukları ve yakınları vasiyetini yerine getirmek için harekete geçti. Kocaeli Büyükşehir ile Kandıra Belediyesi’nin katkıları ve cami derneğinin çabalarıyla Çamlık Mehmet Can Camii inşaatı 2023 yılında başladı. Kandıra Çarşı Mahallesi Gurbetçiler Caddesi üzerinde 2 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen Çamlık Mehmet Can Camii kaba inşaatı ise tamamlandı.

“ENİŞTEMİZİN İSMİNİ VERDİK”
Konuyla ilgili Çamlık Mehmet Can Camii Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Cankurt, “Merhum Mehmet Can eniştemiz vasiyet etmişti. Cami yapımı için yer tahsisi yapmış ve ayrıca bir miktar da bütçe ayırmıştı. Kendisi vefat edince sağolsun çocukları ve yakınları ile Büyükşehir ve Kandıra Belediyesi’nin katkılarıyla cami inşaatına başladık. Amcamızın ismini camimize verdik. Dernek başkanı Dilaver Dinç ile Bahri ve İlyas Ağca ustalarımızın fedakarane emekleri ile "kubbenin tuğla örme işi" hayırlısıyla bitmiştir. Hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz” ifadelerini

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑