Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 5)
Tonguçlar (Sağ 1)
Bambi Yatak (Sağ 2)
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Adliye

Cezaevindeki müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasıyla tutuklanmıştı, avukatı açıklama yaptı

Kocaeli'de cezaevinde görüştüğü müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiası ile tutuklanan ve evinde yapılan aramada da uyuşturucuya rastlanan avukatın avukatı konuya ilişkin açıklama yaptı.

20 Kasım 2022 Saat: 08:20
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.495 kez okunmuştur

Cezaevindeki müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasıyla tutuklanmıştı, avukatı açıklama yaptı
Cezaevindeki müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasıyla tutuklanmıştı, avukatı açıklama yaptı

Geçtiğimiz hafta Kocaeli'de cezaevinde görüştüğü müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasıyla tutuklanan, evinde yapılan aramada uyuşturucu maddeye rastlanan ve ofisi de aranan avukat B.O.U.’nun avukatı Tuğrul Eray Uzun konuyla alakalı açıklama yaptı.

Olay tarihini anlatan B.O.U.'nun avukatı Tuğrul Eray Uzun, “Avukat B.O.U., 10 kasım tarihinde Kocaeli Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'ne müvekkili ile görüşmeye gitmiş ve burada 15 dakika bir görüşme yapmış. Cezaevi prosedürü gereği olarak görüş sonrası hükümlü üzerinde yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmamıştır.

Hükümlü koğuş kapısının önünde tekrar aranmak istenmiş ve arama özel odada gerçekleştirilmiştir. Bu arama neticesinde hükümlünün kasık bölgesinde esrar maddesi bulunmuştur. Görüş sonrasında yapılan aramada hükümlü üzerinde bir suç unsuruna rastlanmamasına rağmen daha sonra yapılan aramada bulunan madde ile müvekkilin görüşmesi arasında dayanaksız olarak bağ kurulmuştur.

Akabinde müvekkilimin avukatlık ofisi ve resmiyette gözüken ikametinde arama yapılmış ve yakalama kararı çıkarılmıştır. İfadesi alınan müvekkilim 15 kasım tarihinde tutuklanmıştır.

Müvekkil avukat tecrübeli bir hukukçu olduğundan böyle bir eylemi gerçekleştirdiği düşüncesi dahi hayatın olağan akışına aykırıdır. Masumiyet karinesinin ihlali niteliğinde ve müvekkilin lekelenmeme hakkını ihlal eden medyada ve sosyal medyada suçüstü yapılmış gibi lanse edilen haberlere karşı yasal süreçleri başlatacağımızı kamuoyuna bildiririz" dedi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑